Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Halloween

„Trick or treat”, czyli i strasznie i śmiesznie…
W ostatnim tygodniu października, obchodziliśmy w szkole Halloween. Z tej okazji w naszej szkole spotkało się wiele mrocznych postaci. Wampiry, mumie, pająki, wiedźmy, czarne koty i inne stwory postanowiły zagościć na lekcjach języka angielskiego. Na szczęście za ich obecność odpowiedzialni byli nasi uczniowie, którzy wspólnie poznawali kulturę i zwyczaje „święta strachów”. Najbardziej popularnym zwrotem w tym dniu było „trick or treat” (cukierek albo psikus). Dzieci nie oszczędziły nawet pani Dyrektor, pod gabinetem ustawiały się długie kolejki w oczekiwaniu na drobną słodkość. Uczniowie kl. V i VI chętnie brali udział w zabawie „bobbing for apples” polegającej na złapaniu – bez użycia rąk- jabłka z miski pełnej wody oraz „apples on strings” polegająca na ugryzieniu jabłka wiszącego na sznurku, także bez pomocy rąk. Również najmłodsi uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w obchody Halloween, nie mieli sobie równych w tańcu do dziecięcej symfonii szkieletorów -„The Skeleton Dance”.
Kolejną formą obchodów „święta strachów” był szkolny konkurs na najpiękniejszą dynię Halloween, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów, ale także … wśród rodziców, którzy chętnie pomagali swoim pociechom zrealizować ich bardzo interesujące pomysły. Dynie były piękną ozdobą szkolnego korytarza. Jury konkursowe nie miało łatwego zadania. Po długich obradach, wyłoniono 3 najciekawsze dynie Halloween.
Był to niezwykły i pełen wrażeń tydzień, który ubarwił nam szkolną codzienność. Różnorodność działań sprawiła, że nauka języka obcego stała się ciekawym doświadczeniem, rozwijającym w uczniach poszanowanie i otwartość na inne kultury, postawy i tradycje.
p. Anna Kazimierczak

Komentowanie zostało zablokowane.