Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

„HAZARD? NIE, DZIĘKUJĘ”

 

          We wtorek, 26 lutego 2019 r.,  uczniowie z klas VI – VIII wzięli udział  w warsztatach przeprowadzonych przez pracowników i funkcjonariuszy  Izby Administracji Skarbowej  w Warszawie – „Hazard? Nie, dziękuję”. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, która jest skierowana do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, nauczycieli i rodziców.
            Prowadzące w obrazowy sposób wyjaśniły uczniom co to jest hazard i gdzie można się z nim spotkać. Jak się okazało, jest to niebezpieczeństwo, które czyha na nas każdym kroku. I co zdziwiło uczestników zajęć, nie jest to wynalazek naszych czasów. Hazard towarzyszy człowiekowi od starożytności. O wartościowe rzeczy i niewolników grano w Chinach już około 2300 lat p.n.e., w Tebach około 1500 lat p.n.e.. Dowody na gry hazardowe są obecne m.in. na inskrypcjach w piramidzie Cheopsa lub w Biblii.
            Zwykłemu laikowi hazard kojarzy się z kasynem, ruletką, grami w karty lub na automatach. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, że współcześnie, nieświadomie, wszyscy, jesteśmy uczestnikami gier hazardowych. Bierzemy udział w loteriach fantowych, promocyjnych i audioteksowych. Wszystko zaczyna się zazwyczaj niewinnie, a może przerodzić się w uzależnienie, które trzeba leczyć. Może stać się przyczyną nieszczęść osobistych i rodzinnych. Doprowadzić do utraty majątku, a nawet życia.
            Przedsięwzięcie miało na celu uświadomić naszym uczniom, jakie ryzyko nosie za sobą rozpowszechnianie gier hazardowych wśród młodzieży. Zwrócić uwagę na problemy wynikające z ich uprawiania oraz na konsekwencje prawne wynikające z oferowania nieletnim nielegalnych gier hazardowych.

Komentowanie zostało zablokowane.