Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

„Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!”

        Nasza szkoła już po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej  przez Fundację „Dbam o Mój Zasięg”-  „Idą święta, nie o sms-ie,  lecz o kartce pamiętaj!”.  Głównym celem kampanii jest zwrócenie młodemu pokoleniu uwagi na relacje rodzinne oraz  podtrzymanie tradycji pisania i wysyłania kartek świątecznych.
Otrzymane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy. Poprzez własnoręczne napisanie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób, do których wysyłamy kartkę świąteczną. Zauważamy jednocześnie różnicę pomiędzy istotą słowa pisanego własnoręcznie, a wiadomością cyfrową.
Uczniowie klas młodszych otrzymali od wychowawców kartki, które mogli wraz z rodzicami wypisać i wysłać do swoich rodzin lub znajomych. Natomiast uczniowie klas starszych (VII i VIII) wypisywali kartki na godzinach wychowawczych. Postanowili zaadresować je do tych, którzy ich otaczającą na co dzień w szkole –  do  kolegów i koleżanek, uczących ich nauczycieli oraz pracowników szkoły.
   Kartki zostały wręczone adresatom w  piątek  20 XII, a wypisane na nich  życzenia świąteczne i noworoczne sprawiły wiele radości.

Komentowanie zostało zablokowane.