Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”.
                                                                                                     Jan Paweł II
 

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

w Rudzie Wolińskiej

 

   Rozpoczęcie nowego  roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na długo. To powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków. To nowe nadzieje, oczekiwania i wyzwania. Wielu uczniów stając u jego progu odczuwa trwogę. Czy to co przed nimi, spełni ich nadzieje i oczekiwania. Jak będzie wyglądać ich nauka, kto będzie ich uczył. Na pewno też niejeden nauczyciel, zwłaszcza otrzymując nową klasę, zastanawia się nad tym jacy będą jego nowi uczniowie. Na wszystkie pytania odpowiedzi pojawią się w trakcie roku. Rozpoczyna się nowa przygoda, która przez 10 miesięcy będzie wyznaczać rytm życia uczniów i ich rodziców  oraz nauczycieli.
    Nowy rok szkolny 2018/2019  rozpoczął się 3 września 2018 r. tradycyjnie  o godz. 8:30 mszą św. w kościele parafialnym, którą odprawił i błogosławieństwa zebranym udzielił ksiądz proboszcz Andrzej Polak. Następnie wszyscy przeszli do szkoły na część inauguracyjną, gdzie serdecznie powitała po wakacjach uczniów, rodziców i nauczycieli pani dyrektor Wiesława Rolewicz. Pani dyrektor udzieliła również odpowiedzi na pytania nurtujące uczniów. Kto będzie ich wychowawcą w rozpoczynającym się roku, w której klasopracowni będą się uczyć, jakie czekają ich niespodzianki i wyzwania… Jak powiedziała „Skończyły się już wakacje, czas słodkiego leniuchowania,  beztroski, rozluźnienia. Teraz, nie odkładając niczego do jutra, trzeba się zabrać do  pracy…”. Wszyscy słuchali jej słów jakby z niedowierzaniem, że to już. Tylko na twarzach maluchów, którzy zawsze radośniej wracają do szkoły, gościły uśmiechy.
   Dla wielu uczniów rok szklony 2018/2019 na pewno będzie  kolejnym rokiem ciężkich zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy. Czasem nowych doświadczeń, umożliwiającym pogłębianie zainteresowań, odkrywaniem nowych pasji i pielęgnowaniem tych już odkrytych. W swoim wystąpieniu pani Rolewicz nawiązała do wydarzeń sprzed 79 lat, czyli II wojny światowej. Uczniowie minutą ciszy oddali hołd bohaterom tamtych dni i lat.
Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie uzyskali informacje o planie zajęć oraz zostały im przypomniane niezbędne zasady bezpieczeństwa obowiązuje podczas drogi do szkoły i ze szkoły, jak również podczas pobytu w szkole.
  Rozpoczynający się rok szkolny kryje w sobie wiele niewiadomych, głównie przed uczniami klas VIII. To przed nimi najwięcej pracy. Przystąpią oni po raz pierwszy do egzaminu ósmoklasisty i  chociaż nie będzie go można nie zdać, to jego wynik będzie brany pod uwagę w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
    Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2018/2019 życzymy wszystkim uczniom, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, odkrywaniem tajników nauki i  swoich zainteresowań oraz odnajdywaniem siebie na nowo. Niech szkoła będzie dla wszystkich miejscem radości, wielu przyjaźni i ciągłego rozwoju. Nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia. Rodzicom zaś życzymy, by ten nowy rok szkolny przyniósł wiele radości związanych z nauką i z  przyszłością ich dzieci oraz dobrej, owocnej współpracy ze szkołą opartej na wzajemnym zrozumieniu, szacunku i zaufaniu.
Anna Osiak

Komentowanie zostało zablokowane.