Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

IX Piknik Rodzinny w Rudzie Wolińskiej

         Piknik Rodzinny jest od lat imprezą integrującą działania całej społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej w Rudzie Wolińskiej. W jego przygotowanie angażują się nauczyciele, pracownicy, uczniowie i rodzice. Organizowany jest, jak mówiła podczas rozpoczęcia pani dyrektor Wiesława Rolewicz, z myślą o rodzinach. Tradycyjnie wszyscy zabiegają oto, aby impreza była ciekawa i przebiegała sprawnie.
    W tym roku Piknik odbył się 11 czerwca. Tuż przed godz. 15 na boisku szkolnym zaczęli gromadzić się pierwsi goście i rodzice. Impreza rozpoczęła się od występów artystycznych, tanecznych i wokalnych uczniów naszej szkoły. Dzieci słowami wierszy i piosenek wyraziły swoją wdzięczność i miłość do rodziców. Publiczność gromkimi brawami nagradzała młodych artystów.
     Wiele osób na Piknik przyszło zapewne po to, aby przeżyć coś wyjątkowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się loty paramotolotnią. Niewątpliwie interesującą atrakcją były skoki na trampolinie, zjeżdżalnia w kształcie statku pirackiego i przejażdżka wozem strażackim. Nie zabrakło również sportu oraz zabawy rodzinnej. Zapewniały ją rodzinne i indywidualne zmagania w konkurencjach sportowych, taneczno – muzycznych i plastycznych. Najwięcej emocji wzbudziły wyścigi w workach i przeciąganie liny. Uczestnicy tych rozgrywek wykazali się imponującą wolą walki i poświęceniem. Nietypowe okazały się zadania w quizie „Kocham Cię Polsko”. Sprawdzały one poziom wzajemnej znajomości rodziców i dzieci. W podsumowaniu jury stwierdziło, że dzieci są uważnymi obserwatorami i dobrze znają swoich rodziców (ich pasie, zwyczaje, ulubione potrawy i kolory). Na zwycięzców wszystkich konkursów czekały nagrody rzeczowe.
       Wśród gości, którzy zaszczycili naszą uroczystość swoją obecnością byli przedstawiciele Urzędu Gminy w Wodyniach: wójt – p. Wojciech Klepacki, Przewodniczący Rady Gminy – p. Mirosław Michalczyk wraz z radnymi, sekretarz – p. Renata Bareja, skarbnik – p. Barbara Brodzik. Gościliśmy również dyrektora zaprzyjaźnionej szkoły z Wodyń – p. Ewę Cizio.  Imprezę uprzyjemniał i oprawę muzyczną przygotował zespół „POWER BEAT” z Wiśniewa, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Skórcu.
   Podczas Pikniku można było zakupić cegiełki Samorządu Uczniowskiego, a tym samym  wziąć udział  w loterii  w części podsumowującej Piknik.  Cegiełki rozeszły się szybko. Każdy nabywca liczył na to, że wygra. Niektórzy naprawdę mieli szczęście i stali się posiadaczami  nawet kilku nagród.  Piknik zakończył się zabawą taneczną „pod chmurką” (około godz. 22).
Piknik okazał się wspaniałą okazją do spotkania w gronie rodziny i znajomych, do spędzenia wolnego czasu w sposób aktywny.
Realizacja tej imprezy oczywiście była możliwa dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu wielu życzliwych osób i instytucji, ludzi o wspaniałych sercach, którym składamy wyrazy ogromnej wdzięczności.
Znaczną część środków finansowych otrzymaliśmy z Gminnej Komisji ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi w Wodyniach. Ponadto nagrody za zajęcie czołowych miejsc w konkurencjach sportowych ufundowało Starostwo Powiatowe w Siedlcach.
 Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości szkolnej.
                                                                                                                      oprac.p. Anna Osiak
Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Komentowanie zostało zablokowane.