Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Jak miła to nowina

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowe Święta, na które zawsze z radością oczekujemy. Ich wyjątkowość wynika z faktu, że Wszechmocny i Nieskończony Bóg stał się Człowiekiem. Wyjątkowość tych Świąt to również czas, kiedy spotykamy się w gronie rodzinnym by podzielić się opłatkiem i cieszyć się wspólnie z narodzin Syna Bożego.
By świętować tę radosną nowinę, w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe, które rozpoczęło się pięknie wystawionymi jasełkami pt. „Jak miła to nowina”, przygotowanymi pod kierunkiem pani Marianny Żbik, p. Anny Pietrasik i p. Iwony Świerczewskiej. W postaci biblijne wcielili się uczniowie klasy II, III i IV, a uczniowie klasy V i VI zadbali o oprawę muzyczną.
Na tę uroczystość przybyli przedstawiciele Gminy Wodynie w osobach: Pana Wojciecha Klepackiego – wójta Gminy, Pani Renaty Bareja – sekretarza, Pani Barbary Brodzik – skarbnika, Pana Mirosława Michalczyka – przewodniczącego Rady Gminy Wodynie. Gościliśmy również proboszcza miejscowej parafii – księdza Andrzeja Polaka, emerytowanych pracowników naszej szkoły, rodziców, a także dziadków i znajomych występujących aktorów. Po wstępnych powitaniach, uczniowie po raz kolejny przypomnieli wszystkim zebranym znaną już od wieków historię Józefa i Maryi, którzy po bezowocnych poszukiwaniach znajdują schronienie w betlejemskiej stajence. Przedstawienie co prawda przypominało wydarzenia biblijne, ale nie zabrakło również odniesienia do współczesności, ciągłej pogoni i braku czasu na ważne sprawy, o niechęci do bliźnich, pomocy innym.
Zaprezentowane jasełka pokazały nie tylko grę aktorską i talenty muzyczne dzieci, ale skłoniły również zgromadzonych do ciągłej refleksji nad tajemnicą Bożego Narodzenia.
Niezwykłego klimatu dodała uroczystości dekoracja sali przygotowana specjalnie na ten wyjątkowy czas przez uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły.
Przedstawienie zakończyły życzenia, kolędy i pastorałki.
Pani Dyrektor oraz Pan Wójt podziękowali młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie interesującej akademii. Nie zapomnieli także o ciepłych słowach i życzeniach, które skierowali do wszystkich z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Po części artystycznej pracownicy szkoły i goście przeszli na świetlicę na drugą część uroczystości szkolnej. Kulminacyjnym punktem spotkania była wspólna modlitwa zainicjowana przez ks. Andrzeja Polaka oraz łamanie się opłatkiem. Wójt Gminy Pan Wojciech Klepacki oraz Dyrektor szkoły Pani Wiesława Rolewicz złożyli życzenia świąteczne zgromadzonym na sali uczestnikom spotkania. Zwrócili też uwagę na ogromną wartość takich spotkań opłatkowych opartych na ciepłej rozmowie, wspólnym śpiewaniu kolęd oraz bliskiej obecności drugiego człowieka.
Wszyscy przekazywali sobie ciepłe, szczere i pełne wzajemnej sympatii życzenia, a następnie zasiedli do „wigilijnego stołu”. Radosny nastrój spotkania wprowadził nas w niezwykłą magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
 M. Żbik

Komentowanie zostało zablokowane.