Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

jasełka bożonarodzeniowe

Święta Bożego Narodzenia są zawsze szczególnym wydarzeniem dla każdego z nas. Oto Bóg – Człowiek przychodzi na ziemię stając się naszym bratem. Ten wyjątkowy czas napełnia nas nadzieją, miłością, pokojem i wiarą.
W dniu 17 grudnia 2015 r. tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej w Rudzie Wolińskiej zostały wystawione jasełka bożonarodzeniowe pt. „Bóg się rodzi w naszym sercu” . Na tę wyjątkową uroczystość przybyli zaproszeni goście w osobach: księdza proboszcza miejscowej parafii, emerytowani nauczyciele, rodzice, dziadkowie i znajomi występujących aktorów oraz wszyscy pracownicy naszej szkoły. Głęboka wymowa treści prezentowanych jasełek uświadomiła nam moc Bożych narodzin i siłę przemiany ludzkich serc. Rozbójnik, który napadał, rabował, po usłyszeniu Dobrej Nowiny przemienia się w „pokornego baranka” – postanawia zmienić swoje życie i zacząć je od początku. Pomaga mu w tym skromny pastuszek, który z dziecięcą radością idzie, by spotkać się z Bogiem.
W przedstawieniu nie zabrakło również aniołków, którzy w zabawny sposób podążają na ziemię, by obudzić śpiących pasterzy. A w stajence, jak od wielu wieków już bywa, na wszystkich czeka Święta Rodzina z małym Dzieciątkiem.
Młodzi aktorzy z klasy III, IV, V wcielili się w jasełkowe role. Przejęci niezwykłością wydarzeń, jakie przekazywali licznie zgromadzonym na sali widzom. Czynili to z taką radością i wiarą iż na zakończenie, szczególnie wśród dorosłej widowni, popłynęły łzy wzruszenia.
Po zakończeniu pierwszej części wszyscy pracownicy szkoły i przybyli goście spotkali się przy „wigilijnym” stole. Była modlitwa, kolędy i życzenia świąteczne.
Nad przygotowaniem całości przedstawienia czuwała katechetka pani Marianna Żbik, a o wspaniałą oprawę muzyczną zatroszczyła się pani Anna Pietrasik wspólnie z uczniami klasy V i VI .

Komentowanie zostało zablokowane.