Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Jem smacznie i zdrowo!

     Dnia 14 czerwca uczniowie klasy V i VI wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Ich zadaniem było przygotowanie dania „Tortilli pełnej witamin”. Każdy z uczestników warsztatów przyniósł z domu ulubione składniki. Wśród nich znalazły się warzywa pełne witamin i minerałów, mięso, ser żółty, topiony, do smarowania pieczywa, bogate w białko, tłuszcze, węglowodany oraz dodatki smakowe tj. sól, pieprz oraz sosy.

     Na zajęciach szkolnych każdy uczeń samodzielnie przygotował danie według własnego pomysłu. Powstały różnorodne zestawy, odpowiednie do zapotrzebowania organizmu. Jeden z uczniów przygotował pyszną sałatkę. Mniam, jak pachniało, nawet na korytarzu szkolnym. J Podczas przygotowania posiłku zadaniem uczniów było również uzasadnienie doboru  składników – każdy musiał wytłumaczyć w czym znajdują się podstawowe składniki odżywcze: białka, tłuszcze, węglowodany oraz witaminy.

     Na zakończenie każdy uczeń mógł spożyć przygotowane danie. To była najbardziej oczekiwana cześć warsztatów J Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Komentowanie zostało zablokowane.