Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

„Jesteśmy już uczniami”

14 października br. od samego rana w szkole panowała świąteczna atmosfera, mimo, że był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów – z wyjątkiem klasy pierwszej. Dla nich i ich rodziców był to szczególny dzień, ponieważ mieli stać się prawdziwymi uczniami naszej szkoły i w pewnym sensie zdać pierwszy egzamin przed zaproszonymi gośćmi. Uczniowie ubrani byli w świąteczny strój galowy, dekoracja w sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani dyrektor szkoły powitała wójta gminy Wodynie Wojciecha Klepackiego, księdza Andrzeja Polaka, rodziców, nauczycieli a szczególnie serdecznie dzieci z klasy pierwszej. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne, a wspierali ich uczniowie klas IV i V.
Po zakończonej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Wiesława Rolewicz dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając „czarodziejskim” ołówkiem ramion dzieci.
Następnie pani dyrektor i wójt gminy złożyli najserdeczniejsze życzenia uczniom i ich rodzicom, rozdali prezenty i dyplomy. Ksiądz Andrzej Polak poświęcił przybory szkolne i zmówił krótką modlitwę. Rodzice również pamiętali o święcie dzieci, przybyli w licznym gronie, zorganizowali „słodkie” przyjęcie i prezenty dla pierwszaków.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

 

Komentowanie zostało zablokowane.