Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Kangur Matematyczny

Dnia 16 marca 2017r. odbyła się  XXVI edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. W Polsce Konkurs organizowany jest przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych działające przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” gromadzi w wielu krajach świata dzieci i młodzież w różnym wieku proponując im rozwiązywanie testów matematycznych w jednej z pięciu grup wiekowych. Młodzież wszystkich krajów uczestniczących w konkursie otrzymuje te same zadania wspólne dla danej kategorii wiekowej.  Ideą konkursu jest  popularyzacja matematyki, królowej nauk.
Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów.  Dzięki testowej formie konkursu oraz wymieszaniu zadań łatwych i trudnych, każdy uczestnik ma szansę sprawdzić swoje umiejętności matematyczne.
Kangur Matematyczny od kilku lat cieszy się popularnością również wśród uczniów naszej szkoły. W tym roku we współzawodnictwie matematycznym wzięło udział 22 naszych uczniów.
            Konkurs przeprowadzany był w trzech kategoriach:
Żaczek” – klasa 2,
Maluch” – klasa 3 i 4,
Beniamin” – klasa 5 i 6.
Test konkursowy w kategorii „Żaczek” zawierał 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w tej kategorii otrzymał w chwili jego rozpoczęcia 21 punktów; maksymalnie mógł więc uzyskać 105 punktów.
 Test konkursowy w kategorii „Maluch” zawierał 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w tej kategorii otrzymał w chwili jego rozpoczęcia 24 punkty; maksymalnie mógł więc uzyskać 120 punktów.
 Test konkursowy w kategorii „Beniamin” zawierał 30 zadań o rożnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w tej kategorii otrzymał w chwili jego rozpoczęcia 30 punktów, maksymalnie mógł więc uzyskać 150 punktów.
W naszej szkole najwyższe lokaty uzyskali:
  • Bartosz Adamiak – klasa 2 – wynik bardzo dobry
  • Konrad Karczewski – klasa 3 – wynik bardzo dobry
  • Bartosz Żydak – klasa 6 – wynik bardzo dobry
  • Patrycja Cabaj – klasa 2 – wyróżnienie
  • Oliwia Płatkowska – klasa 2 – wyróżnienie
  • Liliana Składanowska – klasa 2 – wyróżnienie
  • Patryk Skóra – klasa 2 – wyróżnienie
  • Grzegorz Kublik – klasa 6 – wyróżnienie
Do konkursu uczniów przygotowywały p. Monika Świętochowska i p. Wiesława Rolewicz.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Komentowanie zostało zablokowane.