Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

KOLEJNA NOC W SZKOLE

Czy można polubić szkołę, odnaleźć w niej swoje miejsce i  traktować jak drugi dom? Z pewnością tak. Dało się to zauważyć to  podczas imprezy integrującej najstarsze zespoły klasowe, w nocy z 4 na 5 października, w  której wzięło udział 13 uczniów  z klas VII i VIII. Nad ich bezpieczeństwem  czuwali p. Anna Osiak i p. Kamil Stanisławowski.

Impreza rozpoczęła o godz. 19.00 w piątek i trwała do godz.  6 .00 w sobotę.  Atmosfera była pełna akceptacji i życzliwości. Ulokowaliśmy się na parterze. Do dyspozycji mieliśmy  trzy pomieszczenie. Sala gimnastyczna posłużyła nam za sypialnię. W stołówce mogliśmy spożyć posiłek (pizzę oczywiście) a także zagrać w gry planszowe, Państwa – Miasta, Scrabble, Jengę.  Salę nr 5 przemieniliśmy w salę kinową, w której oglądaliśmy „Kamienie na szaniec” i skróty meczów piłki nożnej. No i  oczywiście korytarz, na którym uczniowie wykazywali się sprawnościowo. Próbowali ze światłem i bez, bawili się nawet w chowanego… Nocą szkolne korytarze wyglądają zupełnie inaczej.

Pomimo że materace stworzyły nam wygodne miejsce do spania, jednak z wiadomych względów trudno było usnąć. Tylko nieliczni postanowili tę noc przespać. Byli jednak i tacy, co nie zmrużyli oka. Rano zmęczeni biwakowicze czekali na rodziców. Chociaż żal było się jeszcze rozstawać, to marzyli, żeby w końcu położyć się choć na chwilę we własnym łóżku.

Noc szkole, pozwala uczniom poznać szkołę z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano przygotowanym do odpowiedzi i  z odrobionymi lekcjami. Ale także miejsca, gdzie można się również dobrze się bawić,  miło spędzić wolny czas i  poznać się lepiej.

Należy podkreślić, że dla ósmoklasistów była to już kolejna (czwarta) noc w szkole. Pierwszy raz mieli taką imprezę w klasie VI. Natomiast siódmoklasiści przeżyli swój debiut. Gościliśmy również absolwentów, jak mówili uczniowie, „dziewiątą klasę”. Miło nam, że chcą do nas wracać.

 

 

Komentowanie zostało zablokowane.