Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Konkurs „List do Taty”. Edycja 2019

     W poniedziałek, 13 stycznia 2020 r., w Sokołowie Podlaskim odbyło się podsumowanie okręgowego konkursu  „List do Taty. V edycja”.
   Konkurs organizowany jest przez senatorów, którzy zadeklarowali przeprowadzenie go w swoich okręgach wyborczych pod  honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka z inicjatywy  Komisji  Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP  we współpracy z Fundacją im. Św. Cyryla i Metodego – Inicjatywa Tato. Net.  Adresowany jest wyłącznie do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych.
   Celem podejmowanej inicjatywy jest m.in. zaangażowanie jak największej liczby szkół w propagowanie roli ojca w budowaniu harmonii rodzinnej i procesie wychowawczym dzieci,  rozpowszechnianie przykładów dobrego godzenia przez ojców życia rodzinnego z pracą zawodową,  jak również  zainteresowanie senatorów rolą ojców w polskich rodzinach, a w szczególności w życiu i rozwoju emocjonalnym dziecka.
   Nasi  uczniowie  klas czwartych i piątych w czerwcu 2019 r. wzięli udział w konkursie. Ich zadaniem było napisanie pracy na temat: Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata?  Prace były naprawdę ciekawe. Czytając je nie można było nie zauważyć znaczenia taty w życiu dzieci. Na papier zostało przelanych wiele marzeń, zapewnień o miłości i  ciepłych słów pod adresem tatusiów.
  Prace dwójki uczniów z klasy IV (obecnie V) zostały nagrodzone. Maja Śledź zajęła II miejsce, a Patryk Skóra otrzymał wyróżnienie. Uczniowie ci wraz z rodzicami wzięli udział w uroczystej gali  wręczenia nagród i dyplomów w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

 

Komentowanie zostało zablokowane.