Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Misterium Męki Pańskiej

Wielkanoc – najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Tajemnica Wielkanocy nierozerwalnie związana jest z tajemnicą Męki i Śmierci Jezusa. Przeżywając czas Wielkiego Postu odkrywamy miłość Boga do człowieka. Pan Jezus, Syn Boży, który przyszedł na świat, aby pokazać ludziom, jak bardzo Bóg kocha człowieka, musiał wiele wycierpieć. Ten, który nie popełnił grzechu, umarł za nas słabych i grzesznych.
Jednak historia życia Pana Jezusa na ziemi nie kończyła się tym smutnym wydarzeniem – Jego śmiercią. Ono tylko poprzedzało najradośniejsze, najwspanialsze wydarzenie jakim jest zmartwychwstanie. To przedstawienie pomoże nam wszystkim w zrozumieniu tego co jest najważniejsze w historii Jezusa i w historii naszego zbawienia. By przybliżyć wielkość tych wydarzeń i ich znaczenie dla nas ludzi XXI wieku, uczniowie klas III – VI pod kierunkiem katechetki pani Marianny Żbik przygotowali Misterium Męki Pańskiej. W widowisku ukazane zostały ostatnie dni życia Jezusa na ziemi od Ostatniej Wieczerzy poprzez zdradę, drogę krzyżową i śmierć.
   Młodzi aktorzy wcielali się w osoby, które Jezus spotykał na swojej drodze. Poszczególne sceny przeplatane były śpiewem pieśni wielkopostnych w wykonaniu tychże aktorów. Misterium oparte było na wydarzeniach zapisanych na kartach Pisma Świętego.
Oprac. P. Marianna Żbik

Komentowanie zostało zablokowane.