Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Brak Zdjęć

Mój region – moja mała Ojczyzna

    13 czerwca 2018 r. w ramach podsumowania  z geografii  wiadomości z rozdziału „ Mój region”, wybraliśmy się na rajd rowerowy. Opiekunkami naszymi były pani Mariola Jaroszewska i pani Iwona Świerczewska. Trasa rajdu wytyczona została szlakiem miejscowości położonych na terenie gminy Wodynie oraz gminy Mrozy, takich jak: Ruda Wolińska – Toki – Kamieniec – Dębowce -Brodki -Wodynie – Wola Wodyńska – Młynki -Ruda Wolińska. Głównym  celem rajdu było poznawanie walorów przyrodniczych najbliższej okolicy, a poza tym nabywanie umiejętności obcowania ze środowiskiem przyrodniczym oraz propagowanie aktywnej formy wypoczynku i zdrowego stylu życia. W czasie spokojnej jazdy mogliśmy podziwiać malownicze okolice przyrodnicze naszego regionu m.in. lasy, pola, rzeki, łąki.
 Podczas  rajdu mieliśmy cztery przystanki. W Tokach, na krzyżówce w samym środku wysokiego lasu, był pierwszy. Zmodyfikowaliśmy wtedy minimalnie dalszą trasę naszej wyprawy. Następny postój był dwa kilometry od Tok, na mostku przy wjeździe do Kamieńca. Trwał tylko kwadrans i  ruszyliśmy w dalszą drogę przez Dębowce, które należą do gminy Mrozy. W Brodkach zatrzymaliśmy się przy remizie OSP, obok której znajduje się piękny plac zabaw i boisko. Każdy z nas  mógł skorzystać z urządzeń na placu zabaw. Jednak większość czasu spędziliśmy grając w piłkę, którą ze sobą zabraliśmy. Z Brodk do następnego przystanku mieliśmy długą drogę. Ostatni odpoczynek był w parku w Woli Wodyńskiej i  był najkrótszy, ponieważ kończył nam się czas przeznaczony na  rajd.
   Wszyscy uczestnicy rajdu, a więc  Klaudia Kozioł, Ilona Malka, Mateusz Komar, Bartosz Żydak, Grzegorz Kublik byli usatysfakcjonowani tym, że wzięli nim udział. Uważają, iż takie rajdy to dobra okazja, żeby odkryć w  najbliższej okolicy nowe, może nieznane jeszcze, miejsca.
                                                                                                     Grzegorz Kublik klasa VII

Komentowanie zostało zablokowane.