Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

NA MAJÓWKĘ, NA MAJÓWKĘ…

       19 maja 2017 r. był dniem pełnym wrażeń. Tuż po objedzie gościliśmy w szkole Grupę Muzyczną „LIMBOS”. Tym razem spotkanie przebiegało pod hasłem „Tematy muzyczne, których słucha świat”. W ramach programu artyści zaprezentowali instrumentalne i wokalno – instrumentalne wersje znanych utworów. W repertuarze zespołu znalazły się same przeboje, m. in. utwory  znanych wykonawców takie jak „Herbatka we dwoje”- Doris Day & Franka Sinatry, „Yesterday”, „Obls di obla da” – The Batles, muzyka filmowa z filmów „Kapitan Kloss” i „Różowa Pantera” oraz piosenki z repertuaru dziecięcego, takie jak: „Pieski małe dwa” i „My jesteśmy Krasnoludki”. Podczas koncertu lider zespołu zachęcał uczniów do wspólnej zabawy z muzyką. Zaś uczniowie zachowali się jak prawdziwi melomani. Zafascynowani urokiem piosenek śpiewali, kołysali się i klaskali w rytm muzyki.
Kolejnym punktem dnia był rajd rowerowy do Czajkowa przygotowany przez p. Kamila Stanisławowskiego. Wzięli w nim udział uczniowie klas V-VI wraz z wychowawczynią p. Anną Osiak, którzy stawili się w tym dniu w szkole swoimi jednośladami. Pan Kamil zapoznał uczestników z regulamin rajdu. Następnie sprawdził stan techniczny rowerów oraz rozdał kamizelki. Spod szkoły ruszyliśmy o godz. 12.40. Żeby było trudniej, lub jak kto woli ciekawiej, trasa wiodła z Rudy Wolińskiej przez Oleśnicę, Kaczory i Toki. Jechaliśmy zaledwie 30 minut. Na miejscu, w Czajkowie przed  remizą strażacką, już płonęło ognisko. Odsapnęliśmy troszeczkę, bo przecież nie wszyscy są wprawieni w jeździe rowerem na takiej trasie. Po czym  upiekliśmy kiełbaski i ziemniaki. Udało nam się również  rozegrać mecz piłki siatkowej. Czas mijał szybko i zanim się obejrzeliśmy trzeba było ruszać w drogę powrotną (14.45). Tym razem krótszą, bo bezpośrednio do Rudy Wolińskiej.
Tak więc piątkowe popołudnie  upłynęło  nam pod akcentem muzyczno – sportowym. Chociaż nie siedzieliśmy w ławkach, nauczyliśmy się wiele. Wszyscy byli zadowoleni i z koncertu, i z wyprawy rowerowej.
                                                                                                      oprac. Anna Osiak

 

Komentowanie zostało zablokowane.