Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Pamięć jest naszym obowiązkiem

            W tym roku obchody upamiętniające 81  rocznicę bitwy pod Wolą Wodyńską, odbyły się trochę w innym klimacie niż dotychczas. Jednak mimo widma pandemii, na cmentarz wojenny licznie  przybyli mieszkańcy Woli Wodyńskiej, okolicznych miejscowości oraz zaproszeni goście.
Zgromadzonych na cmentarzu powitał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wodyniach Janusz Eleryk. Następnie głos zabrał wójt gminy Wodynie Wojciech Klepacki, który przypomniał o tragicznych dniach  września 1939 roku. Dopełnieniem wystąpień był montaż słowno – muzyczny w wykonaniu  młodzieży z Zespołu Szkół w Wodyniach, która wierszem i piosenką przywołała pamięć  tamtych, jakże trudnych i dramatycznych dni.
Kolejnym punktem uroczystości była Msza Święta w  intencji Ojczyzny, sprawowana przez księdza Krzysztofa Buczyńskiego, proboszcza parafii Wodynie. Po Mszy Świętej odczytano apel poległych, a kompania wojska z Siedlec oddała salwę honorową. po czym nastąpiło złożenie wieńców.
          Po uroczystościach na cmentarzu,  nastąpił przemarsz  do Pawilonu Turystycznego w Parku Podworskim. Mogliśmy tam podziwiać  wystawę zatytułowaną „Sąd Boży 1920” oraz wysłuchać koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Pilawy.

 

Komentowanie zostało zablokowane.