Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Pasowanie na czytelnika

                        „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
                                                                                                    Wisława Szymborska

       Zalety czytania książek są ogromne. Książka rozbudza wyobraźnię, poszerza wiedzę i daje wiele satysfakcji. Jak powiedział Umberto Eco „Kto czyta książki – żyje podwójnie”. Czytanie to nie tylko obowiązek, to  także  dobra zabawa i rozrywka. To relaks, a zarazem poszerzanie wiedzy o otaczającym nas świecie, o jego teraźniejszości i przeszłości.
W myśl korzyści wynikających z czytania, 16 listopada 2017 r.,
w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelnika. Głównym celem jaki przyświecał zorganizowaniu uroczystości (w której wzięli również udział uczniowie klas 0, II i III) było  zachęcenie uczniów zaczynających swoją przygodę ze szkołą oraz samodzielnym czytaniem  do korzystania z biblioteki i wypożyczania książek.
Z przekazu montażu słowno- muzycznego „Spotkanie z bajką” przygotowanego przez czwartoklasistów  pod kierunkiem p. Anny Osiak pierwszoklasiści dowiedzieli się m.in. jak należy dbać o książki. Odgadywali  bajkowe zagadki, które sprawdziły znajomość bohaterów baśni i bajek.  Zostali zapoznani z regulaminem biblioteki szkolnej. Następnie złożyli przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a  obowiązki czytelnika  traktować z powagą.
Nowi czytelnicy obiecali, że będą często odwiedzać bibliotekę szkolną. Na pamiątkę pasowania otrzymali  drobne upominki w postaci książeczek.
Anna Osiak

Komentowanie zostało zablokowane.