Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Piknik Rodzinny 2016

IX Piknik Rodzinny w Rudzie Wolińskiej
Piknik Rodzinny jest imprezą integrującą działania całej społeczności szkolnej w Szkole Podstawowej w Rudzie Wolińskiej: nauczycieli, pracowników obsługi, uczniów i rodziców. I tym razem wszyscy wnieśli swój wkład w to, aby impreza, zaplanowana na 19 czerwca 2016 roku, przebiegała sprawnie i była ciekawa. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja ze Skórca. Nauczyciele i pracownicy przygotowali część główną. Natomiast rodzice bardzo licznie włączyli się do „obsługi gastronomicznej” – sprzedaż ciast, grill – sprzedaż kiełbasek i sprzedaż zapiekanek. Piknik okazał się na tyle ważny, że nawet pogoda potrafiła się dostosować. Żar lał się z nieba. Czasami miało się nawet życzenie, żeby słońce skryło się za chmurami.
Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili naszą uroczystość szkolną swoją obecnością znaleźli się: wicestarosta powiatu siedleckiego pan Michał Okniński, wójt gminy Wodynie pan Wojciech Klepacki, Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Michalczyk, proboszcz Parafii w Rudzie Wolińskiej ksiądz Andrzej Polak, dyrektorzy ZS w Wodyniach pani Ewa Cizio i pani Janina Kublik oraz wicedyrektor z ZS w Seroczynie pan Janusz Eleryk.
Przed godz. 15 na boisku szkolnym zaczęli gromadzić się pierwsi uczestnicy. Chętnych do integracji cały czas przybywało. Imprezę uświetniły występy artystyczne, taneczne i wokalne uczniów naszej szkoły. Publiczność gromko oklaskiwała młodych wykonawców. Gościnnie wystąpili również uczniowie z zespołu muzycznego działającego przy GOK w Wodyniach, którzy zaprezentowali umiejętności wokalne i instrumentalne.
Wiele osób na Piknik przyszło zapewne po to, aby popatrzyć na zmagania uczniów, (kibicując oczywiście swoim dzieciom), którzy zgłosili się do konkursu „Parada Postaci Literackich” przygotowanej przez opiekunów SU – panie Annę Pietrasik i Monikę Świętochowską . Uczestników, którzy zgłosili się do konkursu było wielu, więc został on przeprowadzony w dwóch kategoriach: oddział przedszkolny – klasa II (I kategoria), klasa III – klasa VI (II kategoria). Uczniowie wykazali się kreatywnością, pomysłowością i odpowiednią prezencją. W kategorii młodszej zwyciężyli: Natalka Żydak jako Kopciuszek, Kacper Będkowski – Tygrysek, Małgosia Gajowniczek – Krakowianka i Konrad Karczewski – Kowboj. W kategorii starszej: Karol Skóra – Pan Kleks, Klaudia Karasińska – Kopciuszek i Paulina Skóra – Wróżka.
Nad sprawnym przebiegiem imprezy na scenie czuwały pani Anna Kazimierczak (fotoreporter i koordynator muzyczny) oraz pani Anna Osiak (prowadzenie). Piknik okazał się niezwykle ważnym egzaminem z wystąpienia publicznego dla czwórki uczniów wybranych do prowadzenia części artystycznej i konkursu. Bardzo dobrze w roli konferansjerów sprawdzili się Ilona Malka (kl. V), Bartłomiej Adamiak (klasa V), Paulina Kruk (kl. VI) i Piotr Śledź (kl. VI).
Niewątpliwie interesującymi programem imprezy były zjeżdżalnia i zwiedzanie wozu policyjnego. Jednak nic nie było w stanie przebić przejażdżki wozem strażackim, cieszyła ona się ogromnym powodzeniem. Chętni do jazdy ze strażakami stali w długiej kolejce. Nawet panie Ania Pietrasik i Ania Osiak postanowiły sprawdzić jakie emocje towarzyszą takiej jeździe. Zainteresowaniem cieszył się także kiermasz książki przygotowany przez GOK i Bibliotekę Gminną w Wodyniach.
Ważnym punktem Pikniku okazały się rodzinne i indywidualne zmagania w konkurencjach rekreacyjno – sportowych, przygotowane i przeprowadzone przez pana Kamila Stanisławowskiego (nauczyciela wychowania fizycznego). Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe oczywiście o charakterze sportowym.
Podczas Pikniku można było wziąć udział w loterii fantowej i zakupić cegiełki Samorządu Uczniowskiego. Pod każdym losem, krył się upominek. Dodatkowo zarówno losy jak i cegiełki brały udział w losowaniu nagród w części podsumowującej Piknik. Losy rozeszły się szybko. Każdy nabywca liczył na to, że wygra w loterii głównej. Niektórzy naprawdę mieli szczęście, stali się posiadaczami nawet kilku nagród.
Piknik zakończył się zabawą taneczną „pod chmurką” (około godz. 22). Wszyscy, którzy mieli okazję wziąć w nim udział, są zgodni co do tego, że takie imprezy integrujące społeczność, chociażby tylko lokalną, powinny odbywać się częściej. A ich organizowanie mogłoby przynieść wiele dobrego dzieciom i młodzieży z terenów wiejskich.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudzie Wolińskiej, pani Wiesława Rolewicz, podsumowując przebieg Pikniku Rodzinnego stwierdziła, że należy kontynuować organizację takich imprez i na pewno w następnym roku też będzie piknik tym razem już jubileuszowy (X) .
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości szkolnej. Dodatkowe podziękowania należą się licznym sponsorom, którzy ufundowali nagrody główne i fanty loteryjne.
Oprac. p. Anna Osiak
Zapraszamy do galerii zdjęć. 🙂

Komentowanie zostało zablokowane.