Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Piknik Szkolny

    W piękny, upalny dzień, 23  czerwca br. w naszej szkole odbył się  Piknik Szkolny.

Ze względu na nadal trwające obostrzenia związane z epidemią koronawirusa nie udała nam się zorganizować tradycyjnego Pikniku Rodzinnego dla mieszkańców okolicznych miejscowości.

    Był to dzień pełen emocji i wrażeń. Największą atrakcją był oczywiście dmuchany plac zabaw (trzy różne dmuchańce) oraz ścianka wspinaczkowa dla odważnych. Okazało się, że odważnych nie brakowało i wśród dzieci i wśród nauczycieli😊.

     Gościliśmy również strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodyniach, którzy umożliwili nam obejrzenie od środka pojazdu ratowniczo-gaśniczego, omówili jego wyposażenie i wykorzystanie w czasie akcji ratowniczych. Druhowie zaprezentowali mini pokaz gaśniczy, który okazał się zbawienny w taki upał. Tym razem nikt nie unikał „spotkania” z wodą.

     Piknik urozmaiciły konkurencje sportowe, w czasie których panowała duża rywalizacja. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

     Tego dnia wychowawcy spędzili dużo czasu ze swoimi wychowankami. Były rozmowy na temat zachowania zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji, zabawy integracyjne, filmy edukacyjne, no i oczywiście „pikniki w plenerze”, czyli coś dobrego i smacznego dla żołądka.

     Był to wyjątkowy dzień tuż przed zakończeniem roku szkolnego, okazja do wspólnej zabawy, integracji po długim okresie nauki zdalnej, odosobnienia i samotności. 

    Po godzinie trzynastej uczniowie zmęczeni, spoceni, wybrudzeni, ale szczęśliwi rozjechali się do domów.

Komentowanie zostało zablokowane.