Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

program FIO – Mazowsze Lokalnie

Szkolny sukces!

W bardzo krótkim czasie w naszej szkole utworzono trzy grupy nieformalne, założone przez nauczycieli, które przystąpiły do II edycji Konkursu na inicjatywy oddolne w ramach programu „FIO – Mazowsze Lokalnie”. Powstały trzy różne projekty, których głównym celem było integrowanie społeczności lokalnej poprzez realizację różnorodnych działań na rzecz dobra wspólnego oraz międzypokoleniowa wymiana umiejętności, doświadczeń i talentów.
Po dwóch etapach konkursowych nasze dwa wnioski uzyskały akceptację Komisji, a co za tym idzie otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację naszych działań w łącznej kwocie 7000 złotych.
Naprawdę jest się z czego cieszyć i czym chwalić, ponieważ na 578 złożonych wniosków z terenu województwa mazowieckiego dofinansowanie otrzymało tylko 134 projekty. Kwota może nie jest imponująca, ale nie zawsze wszystko musi się kręcić wokół pieniędzy. Uważamy, że fajne rzeczy uda nam się zrealizować wspólnie z aktywnymi mieszkańcami okolicznych miejscowości bez większych nakładów finansowych.
Pierwszy projekt nosi tytuł: „Przygoda z teatrem”.
Koordynatorem programu jest pani Elwira Jankowska.
Zadania do realizacji:
1.Przygotowanie sztuki teatralnej, scenografii, kostiumów we współpracy z rodzicami i uczniami. Wystawienie sztuki w czasie Pikniku Rodzinnego w dniu 21 czerwca 2015 r.
2.Zaproszenie zespołu artystycznego na piknik rodzinny w celu zaprezentowania szerszej publiczności, w tym dorosłym i najmłodszym dzieciom, magii teatru.
3. Wyjazd do GOK-u w Wodyniach na „Spotkania ze sztuką”.
4.Zorganizowanie warsztatów teatralnych z profesjonalistą w tej dziedzinie.
5. Wyjazd na sztukę teatralną do siedleckiego/warszawskiego teatru.
6. Zakupienie materiałów potrzebnych do realizacji przedsięwzięcia na odpowiednim poziomie.
Innowacyjność projektu polega na współpracy różnych środowisk, wspólnej realizacji celów sprzyjającej integracji. Chcemy, aby rodzice nie tylko byli biernymi widzami, ale aktywnie włączyli się w cały proces twórczy uczestnicząc w przygotowaniu przedstawienia wraz ze swymi pociechami i pracownikami szkoły, co może być ważnym i pouczającym doświadczeniem dla wszystkich stron. Cała akcja ma na celu udowodnienie, że wspólnie możemy być jeszcze bardziej twórczy, aktywni i zorganizowani. Liczymy na ujawnienie się talentów aktorskich, wrażliwości na sztukę, odwagi i gotowości do przeżywania emocji i eksponowania tego głosem, mimiką, mową ciała.
Zamierzamy wspierać pomysłowość, żywiołowość i talent organizatorski wszystkich uczestników projektu, aby jedni z zapałem wchodzili na scenę, inni z energią w pięknych kostiumach tę scenę dla nich przygotowywali. Wszyscy otrzymają wynagrodzenie w najszlachetniejszej postaci… własnej satysfakcji oraz potwierdzenia swojej wartości i talentu.
Drugi projekt: OD 6-LATKA DO 60- LATKA.
Koordynatorem tego projektu jest pani Katarzyna Rosada.
Działania do realizacji:
1. Sport to zdrowie: nordic walking; konkursy sportowe rodzinne i indywidualne.
2.Pyszności z naszych ogródków, pól, łąk i lasów – konkurs na najbardziej oryginalną potrawę. Konkurs dla tatusiów i dziadków, na własnoręczne wykonanie oryginalnej ozdoby do ogródka, czy na podwórko.
3. Muzyka łączy pokolenia – spotkanie z kołem gospodyń wiejskich, nauka dzieci szkolnych kilku ludowych piosenek, w zamian dzieci nauczą starsze osoby piosenek nowoczesnych.
4. Babcie – dzieciom i dzieci – babciom. Babcie uszyją do oddziału przedszkolnego poduszki i oryginalne maskotki, natomiast dzieci wprowadzą swoich dziadków w świat komputera, Internetu, telefonu komórkowego.
6. Biblioteka szkolna nie tylko dla dzieci – zakup książek dla dorosłych, wypożyczanie ich mieszkańcom naszej gminy.
Realizując ten projekt pragniemy zaangażować wszystkie pokolenia w celu ich integracji. Dziadkowie i babcie poczują się jeszcze bardziej ważni i potrzebni, rodzice będą mogli czerpać z ich doświadczeń, co poprawi ich wspólne relacje, a dzieci będą szczęśliwe, że mają przy sobie najbliższe osoby. Chcemy pomóc odnaleźć się starszym osobom w dzisiejszym świecie, a młodym zrozumieć i uszanować starszych. Zaangażowanie dziadków i rodziców będzie sprzyjać rozwijaniu ambicji u dzieci. Sprawi, że aktywnie i z pasją będą budować swoją przyszłość.
Uwaga!
Rozstrzygnięcie konkursu na „Potrawę z zebranych darów ogródków, pól i lasów” oraz na „Ozdobę ogródkową” nastąpi 21 czerwca 2015 r. w czasie Pikniku Rodzinnego.

Komentowanie zostało zablokowane.