Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Program Trzymaj Formę – Dzień Zdrowia

W roku szkolnym 2014/2015 szkoła realizowała program „Trzymaj Formę”. Celem programu było uświadomienie zagrożeń dla młodego organizmu wynikających z niewłaściwego odżywiania, propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.
Odbyły się zajęcia o tematyce profilaktycznej, na których uczniowie mogli wyliczyć swoje BMI, sprawdzić ilość spożywanych kalorii , odczytać znaczenie etykiet swoich ulubionych produktów oraz zabawić się w dietetyków i ułożyć tygodniowy jadłospis z uwzględnieniem zapotrzebowania na kalorie a także samodzielnie wykonać zdrowe potrawy.
Również rodziców nie minęła akcja „Trzymaj Formę” i na zebraniu zostali zapoznani ze skutkami nieprawidłowego odżywiania.
Przez cały rok szkolny Samorząd Uczniowski angażował się w projekt „Trzymaj Formę” poprzez organizację „Dni Zdrowia” – w wyznaczony dzień SU kontrolował i skrupulatnie notował czy wszyscy przynieśli do szkoły na drugie śniadanie owoc/warzywo lub „zdrową kanapkę”. Tego dnia łasuchy nie miały lekko… panował zakaz podjadania słodyczy, ale każdy dał radę i wprowadzał więcej takich „dni bez słodyczy” do swojego życia.
Ponadto uczniowie wzięli udział w licznych konkursach o tematyce zdrowotnej – opracowywali krzyżówki, odpowiadali na pytania quizu, tworzyli własne prezentacje multimedialne. Wysiłek i zaangażowanie opłaciły się, wiele dzieci zdobyło dyplomy, nagrody i różne upominki.
10 czerwca 2015r. odbyło się podsumowanie projektu. Pierwsza prezentacja okazała się przestrogą dla młodych i tych trochę starszych przed zgubnym działaniem używek. Druga prezentacja przypomniała nam o zasadach zdrowego odżywiania oraz ujawniła jakie chwyty marketingowe stosują firmy, aby sprzedać – nie zawsze zdrowy produkt- jako ten pełnowartościowy dla naszego organizmu. Następnie uczennice z kl. VI zaprezentowały swoją książeczkę – opowieść z życia pszczoły, w której  przedstawiły ważną rolę tych owadów w naszym świecie. Zgodnie z powiedzeniem, że „sport to zdrowie” nie można było Dnia Zdrowia zakończyć inaczej niż wspólnym aerobikiem na boisku szkolnym.
Trzymaj formę cały rok! 🙂
Oprac. p.Anna Kazimierczak

Komentowanie zostało zablokowane.