Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

RODZINNY PIKNIK INTEGRACYJNY

Maj i czerwiec to miesiące, które swoją aurą przypominają o zbliżających się wakacjach i zasłużonym odpoczynku. Jednak jest to również czas intensywnego wysiłku intelektualnego, a także fizycznego. Miesiące te obfitują bowiem w imprezy plenerowe, które mają ogromne znaczenie w integracji lokalnego środowiska. To czas nieocenionej współpracy nauczycieli, uczniów, rodziców i władz samorządowych oraz wszystkich mieszkańców, którzy aktywnie włączają się do podjętych przedsięwzięć, umilając je swoją obecnością.
W ramach realizacji dwóch projektów II edycji Konkursu na inicjatywy oddolne programu „FIO – Mazowsze Lokalnie”: „Przygoda z teatrem” i „Od 6-latka do 60-latka” we współpracy z Lokalną Grupą Działania Ziemi Siedleckiej, która użyczyła osobowości prawnej, podjęto nowatorskie działania wsparte finansowo środkami z uzyskanej dotacji. Piknik Rodzinny, który odbył się 21 czerwca stał się doskonała okazją, aby je zaprezentować szerszemu gronu odbiorców. Licznie wzięli w nim udział uczniowie wraz z rodzinami, zaproszeni goście oraz okoliczni mieszkańcy.
Tuż po części oficjalnej, a jeszcze przed własnym występem, nasi mali aktorzy mieli okazję obejrzeć profesjonalistów, którzy zaczarowali nas nie tylko kostiumami, ale i dekoracją, którą perfekcyjnie dopełniało oświetlenie. Tak poznaliśmy przygody Wilka Gwizdały w aranżacji i wykonaniu Studia Artystycznego Czarodziej z Warszawy. Czy się podobało? Wystarczyło spojrzeć na zasłuchane i zapatrzone twarze dzieci i dorosłych.
Choć pogoda płatała nam tego dnia figle i przysporzyła sporo zamieszania nikogo to nie zniechęciło. Na tegorocznej scenie zadebiutowali nie tylko najmłodsi aktorzy w przepięknych strojach z równie pięknymi recytacjami i wokalami, ale i ci, którzy szkolne akademie już tylko wspominają z rozrzewnieniem. Wielkie uznanie należy się dorosłym aktorom – rodzicom i dziadkom, którzy przełamując tremę i wykazując się nie tylko odwagą, lecz i talentem zaprezentowali nowoczesną wersję Kaczki Dziwaczki i Na straganie – sam Brzechwa byłby pod wrażeniem!
Wszyscy aktorzy doskonale prezentowali się na tle wspaniałej scenografii, w którą wiele wysiłku włożyli nasi uzdolnieni nauczyciele. Wyglądali profesjonalnie i uroczo dzięki pracy własnych rąk, a Maluchy z oddziału przedszkolnego dzięki mozolnej i niezwykle kreatywnej pracy pani Moniki Będkowskiej. Wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie już z tego miejsca serdecznie dziękujemy!
Nie brakowało pełnych humoru występów podczas konkursu Eko Moda. Wszystkie stroje przygotowane zostały zgodnie z najnowszymi światowymi trendami, wykonane z materiałów, które możemy nazwać „ekologicznymi”. Większość to odpady lub rzeczy, które były o krok od wylądowania w kuble na śmieci. Młodzi projektanci dali im kolejną szansę stania się użytecznymi, coś co możemy nazwać „drugim życiem”. Stworzyli kreacje, które są nie tylko praktyczne i oryginalne, ale również mało kosztowne. Każde wyjście po wybiegu w niezwykłym stroju publiczność nagradzała gromkimi brawami, dodając otuchy początkującym modelom i modelkom.
Na tej, ulubionej przez wszystkich, imprezie ogromnym zainteresowaniem cieszyły się animacje i malowanie twarzy, ale dosłownie każdy znalazł coś dla siebie, począwszy od pompowanych zjeżdżalni dla najmłodszych, humorystyczne i te całkiem poważne inscenizacje, popisy zręczności i sprawności fizycznej czy sportowe konkurencje indywidualne i rodzinne. Profesjonalną oprawę muzyczną całej imprezy zapewnił zespół Odrobiński Band a dopełniały ją wokalne występy naszych rozśpiewanych uczniów i miłych gości z GOK-u pod opieką pani Doroty Todorskiej.
Wiele emocji przyniosła również loteria fantowa, a zwłaszcza losowanie kilkunastu atrakcyjnych nagród. W trakcie pikniku za symboliczną opłatą, można było posmakować przekąski z grilla, pyszne domowe ciasta oraz zapiekanki. Aby spalić zbędne kalorie ochotnicy brali udział w rozgrywkach sportowych lub próbowali wcisnąć się do wozu strażackiego, aby ruszyć w pełną emocji podróż po okolicy.
Wszystkich organizatorów cieszy fakt, iż z roku na rok coraz śmielej i efektywniej w poszczególne zadania włączają się rodziny naszych wychowanków, absolwenci szkół oraz licznie przybywająca publiczność.
Ta impreza, trwale wpisana w kalendarz pracy naszej szkoły, choć wymaga wiele trudu i dni przygotowań, jest niezwykle ważna, gdyż stanowi doskonałą okazję do spotkań w szerszym gronie, wspólnego spędzania wolnego czasu. To postawy dorosłych kształtują zachowanie i osobowość dzieci, przykład musi iść z góry. Takie działania uczą szacunku i doceniania wzajemnych starań, włożonej pracy – zarówno swojej jak i innych. Tu należą się gorące podziękowania dla wszystkich rodziców, absolwentów i przyjaciół naszej szkoły, którzy włączyli się we wszelkie prace organizacyjne zarówno w branży gastronomicznej, poprzez udział w konkursach i występach.
Za zakończenie warto zacytować Konfucjusza:
Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż – zapamiętam.
Pozwól wziąć udział,a… wzbudzisz we mnie pragnienie.
Wspólnymi wysiłkami możemy wzbudzić w dzieciach pragnienie do aktywnego wypoczynku, zdrowych nawyków i chęci integracji społecznej. Bo przecież przyjemniej jest żyć w zgodzie i atmosferze wzajemnej pomocy, współpracy i dobrej zabawy, nawet kiedy wymaga ona wysiłku i zaangażowania – a może zwłaszcza wtedy!
Wideorelację z tego wydarzenia można  obejrzeć na  http://www.tvpowiat.pl/film.php?id=655.
oprac. p. Elwira Jankowska

 

Komentowanie zostało zablokowane.