Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Śladami miejsc pamięci

    18 czerwca 2018 r. w ramach realizacji przez szkołę działań związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości został zorganizowany, przez panie Annę Osiak i Iwonę Świerczewską, rajd rowerowy „ Śladami miejsc pamięci narodowej”. Uczestnikami rajdu byli uczniowie z klas VI i VII. Głównym celem wyprawy był przejazd pod  pomnik gen. Józefa Dwernickiego pod Stoczkiem Łukowskim, a tym samym oddanie hołdu Patronowi naszej szkoły. Dodatkową atrakcją miał być pobyt na Izydorach, a konkretnie rozrywka w parku linowym.
      Po wyczerpującej podróży, trasą Ruda Wolińska – Młynki – Wola Wodyńska – Soćki –  Toczyska – Zgórznica, dotarliśmy do celu. Podziwialiśmy usytuowany malowniczo na wzgórku, piękny pomnik gen. Dwernickiego upamiętniający 100. rocznicę zwycięskiej bitwy Polaków pod Stoczkiem Łukowskim w okresie  powstania listopadowego.
    Po zadumie nad historią Polski udaliśmy się na Izydory, gdzie uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i odkryć słabości korzystając z atrakcji parku linowego. Trzeba przyznać, że wykazali się dużą odwagą. Po zregenerowaniu sił udaliśmy się w drogę powrotną.
    Uczestnicy rajdu byli zadowoleni z takiej formy wycieczki i zadeklarowali się, że chętnie pojechaliby jeszcze raz, tylko dla urozmaicenia,  inną trasą.
Anna Osiak

Komentowanie zostało zablokowane.