Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Ślubowanie klasy I

„Teraz ślubować z honorem możemy,
jak być dobrym uczniem doskonale wiemy”
30 października 2018 r w Szkole Podstawowej im. gen Józefa Dwernickiego w Rudzie Wolińskiej odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów. Uroczystość uświetniła sekretarz Gminy Wodynie p. Renata Bareja. Z dużym zaangażowaniem dziewczynki z klasy VII ( Małgosia Kublik i samorząd uczniowski : Klaudia Karasińska i Donatka Dzik) wsparły całe przedsięwzięcie.
W części artystycznej uczniowie klasy pierwszej znakomicie zaprezentowali swoje talenty wokalne i recytatorskie, które ćwiczyli od początku roku szkolnego. Pierwszaki musieli również zdać specjalny egzamin, aby mogli zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Nie zabrakło także napoju mądrości, przygotowanego przez rodziców.
Po części artystycznej po odśpiewaniu hymnu i przed flagą narodową uczniowie ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po akcie ślubowania pani dyrektor Wiesława Rolewicz wielkim ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Po tej ceremonii, w miłej atmosferze życzenia złożyła pani dyrektor Wiesława Rolewicz, sekretarz Gminy Wodynie oraz rodzice obdarowując dzieci upominkami. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że uczniowie klasy pierwszej są gotowi do sumiennej pracy w klasie pierwszej. Każdy uczeń otrzymał prezent od p. sekretarz Gminy, oraz rodziców. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi oraz słodkie pyszności przygotowane przez rodziców specjalnie na to przyjęcie.
To nie koniec uroczystych obchodów, ponieważ następnego dnia przybył ksiądz proboszcz Andrzej Polak, który pobłogosławił dzieci, poświęcił ich plecaki i przybory szkolne, a także wręczył słodkie upominki.
Ten dzień, a właściwie te dni na długo pozostaną w pamięci pierwszaków.
Opracowała : Katarzyna Rosada

Komentowanie zostało zablokowane.