Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Spotkanie autorskie z Tomaszem Sobanią

      W środę, 28  września 2016 r., gościliśmy szkole młodego poetę, Tomasza Sobanię. Spotkanie z osiemnastoletnim autorem książki fantastycznej „ Speculo ” oraz książki science fiction „Świt życia – przebudzenie” okazało się dla naszych uczniów cennym doświadczeniem.  Nie kryli zainteresowania twórczością i drogą do sukcesu pisarza. Zadawali wiele pytań. Zostali utwierdzeni w tym, że warto czytać, bo to może okazać się kluczem  do spełnienia marzeń. A któż z nas ich nie ma? Jak nam opowiadał Tomasz, on też dużo czytał i robi to nadal.
Ten  młody człowiek, dzięki wytrwałej pracy i wykorzystywaniu każdej wolnej chwili do realizacji  pasji, spełnił swoje marzenia i wydał pierwszą książkę. Opowiadając o tym, jak do tego doszło pokazał, że warto jest mieć w życiu cele, mocno w nie wierzyć i dążyć do ich osiągnięcia. Chociaż nie zawsze jest to łatwe. Czasami musimy ponieść jakiś trud, a nawet z czegoś zrezygnować. Wiemy,  że  pisząc „Speculo” przez wiele miesięcy wstawał rano dwie, trzy godziny wcześniej niż jego rówieśnicy. Musiał pogodzić pracę nad książką ze szkołą i domowymi obowiązkami. Nie miał żadnej taryfy ulgowej ani w szkole, ani w domu. Udało się. Teraz jest już w trakcie pisania drugiej książki.
Nas interesowała jego pierwsza opowieść  adresowana do młodzieży. Historia  Daniela ambitnego młodzieńca,  który  ma plany na przyszłość zupełnie  inne niż  jego rówieśnicy. Pewnego razu  wraz z dwojgiem przyjaciół znajduje księgę niepodobną do tych, które widział do tej pory.  Za jej sprawą dostają się w zupełnie nowe miejsce, gdzie muszą zmierzyć się z prześladowaniem ze strony Cesarza i dotrzeć do ludzi, którzy sprzeciwiają się jego władzy. Jak wymkną się wojsku i czy uda im się odnaleźć rebeliantów? Czy znajdą w sobie dość odwagi, by stanąć do walki i wypełnić misję, której nikt inny nie może podjąć? Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedź. Wystarczy tylko sięgnąć po książkę „Speculo”.
Oprac.p. Anna Osiak

Komentowanie zostało zablokowane.