Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Spotkanie z muzyką

   Dnia 9 marca 2018 r. w ramach projektu edukacyjnego „Spotkania z muzyką”,  już po raz trzeci, gościliśmy w murach naszej szkoły artystów i muzyków z Filharmonii Narodowej w Warszawie. Tym razem mieliśmy niepowtarzalną okazję wysłuchać oraz obejrzeć program muzyczno- taneczny „Szalone lata dwudzieste”.
     W magiczny sposób na 40 minut przenieśliśmy się do międzywojennej Warszawy – w „szalone” lata dwudzieste ubiegłego wieku, w czasy intensywnego rozwoju tańca towarzyskiego. Na parkietach całej Europy, obok eleganckich walców, pojawiły się wówczas tańce o rodowodzie amerykańskim, które zdobyły tak wielką popularność, że królowały na wszystkich balach i zabawach tanecznych.
     Była to nie tylko „żywa” lekcja muzyki, ale też czas doskonałej zabawy. Byliśmy pod wrażeniem strojów, rekwizytów, wspaniałej, radosnej muzyki na saksofon i fortepian, a przede wszystkim pięknych tańców.
            Cieszymy się ogromnie, że  Filharmonia Narodowa dociera również do naszej „małej szkoły”, do młodych i starszych melomanów, dla których kontakt z muzyką to nie tylko sposób na „zerwanie się z lekcji”, ale potrzeba i chęć odkrywania i poznawania muzyki oraz szansa na rozwijanie talentów i nowych pasji.

 

 

Komentowanie zostało zablokowane.