Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Brak Zdjęć

Spotkanie z naszą absolwentką

W dniu 10 grudnia 2018 roku odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VIII z absolwentką naszej szkoły panią Anetą Srebrnik, studentką Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie na wydziale Lotnictwo i Kosmonautyka w ramach doradztwa zawodowego. Pani Aneta opowiadała o swojej pasji – pracy pilota samolotu.

Jej przygoda z lotnictwem rozpoczęła się od obejrzenia pokazu lotniczego w Guraszce pod Warszawą. Przez kolejny rok razem z tatą objeździła całą Polskę nie opuszczając żadnego pokazu lotniczego. Wtedy zdecydowała, że chce zostać pilotem. Aby to osiągnąć musiała włożyć dużo pracy w naukę, biegle posługiwać się językiem angielskim i wylatać kilkaset godzin prawdziwym samolotem.

Pilot to osoba kierująca statkiem powietrznym. W odróżnienia od kierowcy samochodu pilot  musi bardzo dobrze znać się na odczycie wskazań aparatury pomiarowej oraz na informacjach przekazanych mu przez kontrolera lotu. Pilot może być pierwszym oficerem lub kapitanem statku. W Polsce pilot zawodowy może zdobyć około 20 różnych licencji jednak nie praktykuje się tego ponieważ w pracy tej przede wszystkim doświadczenie jest bezcenne.

Piloci cieszą się powszechnie szacunkiem społeczeństwa, a ich zawód jest uznawany za prestiżowy. Wielu młodych ludzi marzy o tym, by zostać pilotem, gdyż jest to zawód ciekawy, trochę niebezpieczny i dobrze płatny.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prelekcji o zawodzie pilota. Po zakończonej prezentacji Pani Aneta pokazała dzieciom własnoręcznie wykonane modele samolotów oraz odpowiadała na wiele zadawanych pytań.

Pani dyrektor podziękowała gościowi za przeprowadzenie bardzo interesującego i pouczającego spotkania, życzyła dalszych sukcesów na niwie zawodowej oraz osobistej.

 

/-/ Piotr Adamiak

Komentowanie zostało zablokowane.