Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Spotkanie z Policjantami – ,,Bezpieczna droga do szkoły’’

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.
Wraz z nowym rokiem szkolnym we współpracy z policją rozpoczęliśmy ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przemieszczającym się do szkoły i ze szkoły do miejsca zamieszkania.
W ramach edukacji w tym kierunku, 18 września 2019 r. gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Skórcu. W teoretyczno-praktycznym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas II-III oraz oddziału przedszkolnego. Policjanci  omówili zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem, jak również podróżować samochodem.
Funkcjonariusze zachęcali uczniów do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Podkreślali ich ważną rolę.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali dużo pytań oraz dzielili się doświadczeniami. Wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.
W drugiej części spotkania nasi goście przybliżyli uczniom zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci podczas służby, jaką rolę pełni policjant w mundurze, którego można na co dzień spotkać na ulicy. Duże zainteresowanie dzieci wzbudził mundur policjanta oraz akcesoria potrzebne mu do pracy.
Spotkanie przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych oraz bezpieczeństwa wśród dzieci oraz uświadomienia im roli i znaczenia społecznego służby jaką pełnią funkcjonariusze policji.

Komentowanie zostało zablokowane.