Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Spotkanie z policjantem w klasach 0 – III – „Bezpieczna droga do szkoły”

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego też tradycją stały się spotkania z funkcjonariuszami policji.
W środę 12 września  w  szkole gościliśmy przedstawiciela Komisariatu Policji w Skórcu. Dzielnicowy asp. szt. Tomasz Cześnik przeprowadził z dziećmi klas 0 – III pogadankę. Najmłodsi mieli okazję porozmawiać z panem policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu autem. Dzieci dowiedziały się dlaczego warto stosować elementy odblaskowe.
Odpowiadając na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Gdy już wszystko wiedzieliśmy, wyruszyliśmy  w kierunku przejścia dla pieszych, gdzie wiedzę teoretyczną zastosowaliśmy w praktyce.
            Pod opieką pana policjanta czuliśmy się bezpiecznie przechodząc na drugą stronę drogi. Użytkownicy ruchu zbliżając się do przejścia dla pieszych zatrzymywali się, przepuszczając nas na druga stronę jezdni. Na koniec czekała na nas niespodzianka. Pan Tomek pozwolił nam wejść do radiowozu policyjnego. Było „super”, a najbardziej zadowoleni byli chłopcy. Dziękujemy panu Tomaszowi Cześnikowi za pouczające  i bardzo ciekawe spotkanie.
                                                                                                  Anna Pietrasik

Komentowanie zostało zablokowane.