Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Spotkanie z ratownikiem medycznym

28 października 2019 r. gościliśmy w naszej szkole ratownika medycznego pana Rafała Mistewicza. Pan Rafał przeprowadził zajęcia teoretyczno-praktyczne dla wszystkich uczniów naszej szkoły z podziałem na 4 grupy wiekowe: oddział przedszkolny, klasy 2-3, klasy 4-6 i klasy 7-8. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca ratownika medycznego oraz poszerzyli wiadomości na temat bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy.  Uczyli się  jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Obejrzeli bardzo ciekawe i pouczające filmy edukacyjne dostosowane do każdej grupy wiekowej.
Mamy nadzieję, że kolejne już zajęcia tego rodzaju wdrożą uczniów do bezinteresownego niesienia pomocy osobom potrzebującym i uwrażliwią ich na drugiego człowieka, szczególnie potrzebującego szybkiego ratunku.
Naszemu Gościowi – p. Rafałowi Mistewiczowi bardzo dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i bezinteresowne poświęcenie  wolnego czasu naszym uczniom. Takie zajęcia nigdy nie ulegają zapomnieniu.
Spotkanie zorganizowała p. Iga Burknap, za co również serdecznie dziękujemy.

Komentowanie zostało zablokowane.