Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Spotkanie z Tomaszem Sobanią

      W piątek, 27  września 2017 r., odwiedził naszą szkolę po raz drugi Tomasz Sobania. W ubiegłym roku  prezentował nam  swoją pierwszą książkę „Speculo”. Obiecał, że jak napisze kolejną (a był w takcie pisania), to do nas przyjedzie. Słowa dotrzymał. Tym razem zachęcał nas do sięgnięcia po powieść „Nowy świt”, którą postanowił pisać w seriach. Mogliśmy  nawet obejrzeć zwiastun książki nakręcony przez Tomka wraz z grupą przyjaciół.
Uczniowie nie kryli zainteresowania twórczością gościa. W jego życiu, jak sam stwierdził, od ostatniego spotkania z nami dużo  się zmieniło. Spełniły się przede wszystkim jego marzenia np: o tym, by prezentować swoje dzieła na spotkaniach autorskich. A największym przeżyciem w ostatnim czasie był dla pisarza skok ze spadochronem (który mogliśmy zobaczyć) oraz wizyta w Pałacu Prezydenckim i przekazanie swoich książek, żonie naszego prezydenta Andrzeja Dudy, pani Agacie.
Opowieści Tomka i zwiastun, wielu z nas zachęciły  do kupienia książki ze specjalną dedykacją i autografem. Na zakończenie spotkania uczniowie klas III-VII zrobili sobie z pisarzem pamiątkowe zdjęcie. Życzymy Tomkowi  sukcesów i nowych pomysłów na ciekawe książki.
   Oprac. Grzegorz Kublik kl. VII

 

Komentowanie zostało zablokowane.