Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Sprawa dla ekologa

W środę 31. 10. 2018 r odbył się w naszej szkole apel poświęcony ekologii .
Klasa IV zaprezentowała część artystyczną pt. ,, Sprawa dla ekologa”.
Uczniowie przybrali postaci dziennikarzy i zaproszonych gości (burmistrza, Ministra Środowiska, Prezesa Klubu Przyjaciół Środowiska, starszego pana, chłopca) i rozmawiali o śmieciach.
Z przedstawienia można było między innymi dowiedzieć się wiele ciekawych wiadomości nt.
śmieci. Mianowicie, iż śmieci ,,żyją „bardzo długo – np. puszki aluminiowe do 500 lat, plastik do 1000 lat. W Polsce produkuje się 130 ton odpadów. Góry śmieci to poważne zagrożenie dla powietrza, wody, gleby i dla mieszkańców naszej planety.
Są osoby, które robią bardzo dużo, żeby ograniczyć ilość śmieci poprzez tam gdzie jest to możliwe wybierają opakowania zwrotne, segregują śmieci, chodzą na zakupy z własną torbą.
Niestety w życiu codziennym spotykamy też ludzi, którzy nic nie robią ze śmieciami, gdyż im one nie przeszkadzają.
W tym roku apel został poświęcony odpadom ze względu na to, że z roku na rok wzrasta liczba nielegalnych wysypisk. Bardzo dużo nielegalnych składowisk jest w lasach.
Obecnie z lasów państwowych, usuwa się około 140 tysięcy metrów sześciennych odpadów w ciągu roku. Około 16 milionów złotych na rok, kosztuje likwidacja nielegalnych wysypisk. To są duże fundusze, które można by było przeznaczyć na inne cele.

Komentowanie zostało zablokowane.