Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Święto Niepodległości

11 listopada, to data ważna dla każdego Polaka. W 1918 roku, właśnie 11 listopada, w wyniku ustaleń kończących I wojnę światową, po 123 latach niewoli Polska powróciła na mapę Europy.
W tym też dniu Polacy obchodzą Narodowe Święto Niepodległości. Od tych wydarzeń upłynęło już 97 lat, a Polacy nadal uroczyście wyrażają swój patriotyzm. Uczestniczą m.in. w biegach niepodległościowych , rajdach rowerowych oraz marszach niepodległościowych.
Nasza społeczność szkolna też uczciła rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
11 listopada reprezentanci naszej szkoły z panią dyrektor Wiesławą Rolewicz oraz paniami Anną Osiak i Moniką Świętochowska wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Seroczynie. Uczestniczyli we Mszy Św., celebrowanej przez proboszcza z Seroczyna, w intencji naszej Ojczyzny. Wysłuchali wystąpienia wójta Gminy Wodynie pana Wojciecha Klepackiego. Następnie obejrzeli inscenizację przygotowaną przez uczniów z Gimnazjum w Seroczynie, w której ukazana została nasza droga do wolności i to jak wielu ludzi musiało oddać życie byśmy dziś mogli mieszkać w wolnym kraju. Po uroczystościach w kościele nastąpiło złożenie wieńców pod Pomnikiem Ojczyzny.
Kontynuacją gminnych obchodów Święta Niepodległości w szkole był apel przygotowany przez uczniów klas IV i III pod kierunkiem pań Anny Osiak i Anny Pietrasik. Odbył się on w dniu 13 listopada. O godzinie 11.35 wszyscy uczniowie naszej szkoły w galowych strojach z kotylionami na piersi zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie w skupieniu wysłuchali inscenizacji zatytułowanej „Barwy mojej Ojczyzny”. Była to dla wszystkich wspaniała lekcja patriotyzmu.
Chętni i odważni mogli sprawdzić swoje umiejętności wokalne i wystąpić w konkursie Pieśni Patriotycznej w kategorii duet lub solo.
Zwycięzcami konkursu zostali:
Kategoria duety: I miejsce: Donata Dzik i Klaudia Karasińska klasa IV
II miejsce: Weronika Komar i Paulina Skóra klasa III
III miejsce: Grzegorz Kublik klasa V i Piotr Śledź klasa VI
Kategoria solo: I miejsce: Małgorzata Kublik klasa IV
II miejsce: Hubert Żydak klasa IV
Bartosz Adamiak klasa I
III miejsce: Karol Skóra klasa IV
Oprac. p.Anna Osiak

Komentowanie zostało zablokowane.