Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Szkolne spotkanie opłatkowe

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski”
                                                                                                              (Krzysztof Dzikowski)
   Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi i milsi. Zapominają o wszelkich sporach i waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń.
Jak co roku, zgodnie ze szkolną tradycją 20 grudnia 2018 r. odbyło się spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej im. gen. J. Dwernickiego w Rudzie Wolińskiej. Uczniowie wraz z wychowawcami o godzinie 10:30 zebrali się w swoich salach, które wcześniej zostały świątecznie udekorowane. Spotkanie rozpoczęto od dzielenia się opłatkiem, składania życzeń i śpiewania kolęd. Na świątecznie przystrojonych stołach pojawiły się tradycyjne potrawy przygotowane przez uczniów. Było dużo radości i serdecznych wzruszeń. Do zorganizowania tej uroczystości bardzo chętnie i licznie włączyli się rodzice, za co im bardzo dziękujemy.
W dalszej części szkolnej uroczystości opłatkowej wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami, przybyłymi rodzicami i babciami przeszli do sali gimnastycznej, która na ten czas zamieniła się w „betlejemską stajenkę”. Był więc żłobek z sianem, Święta Rodzina z Dzieciątkiem i aniołowie, którzy swą obecnością i pięknym śpiewem „ przenieśli skrawek Nieba na Ziemię”.
Część artystyczna przypominająca te ważne wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat została rozpoczęta kolędowaniem. Każda klasa zaprezentowała wcześniej przygotowaną kolędę. Uczniowski koncert wprowadził zebranych w klimat Świąt Bożego Narodzenia.
Na tę wyjątkową uroczystość do naszej szkoły przybył wójt Gminy Wodynie Pan Wojciech Klepacki, z-ca wójta Pani Marlena Paczek, skarbnik Pani Barbara Brodzik, proboszcz miejscowej parafii Ksiądz Andrzej Polak. Bardzo licznie do naszej szkoły przybyli również rodzice i dziadkowie naszych uczniów, a także emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły. Zebranych na sali przywitała dyrektor szkoły – Pani Wiesława Rolewicz. W krótkim wystąpieniu przypomniała o świętach, które niedługo będziemy przeżywać. Wszak to sam Bóg w Osobie Małego Dziecięcia przychodzi na Ziemię do ludzi, do każdego z nas. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Żeby to dostrzec musimy otworzyć nasze serca i zobaczyć obok siebie tych, co potrzebują nas i naszej pomocy. Ilekroć bowiem pomagamy innym – wtedy i w naszym sercu jest Boże Narodzenie. – powiedziała Pani dyrektor w nawiązaniu do jasełek i zaprosiła młodych artystów na scenę. Tym razem w postacie biblijne wcielili się najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy 0, I, II, III i IV.
Jasełka pt. „Wigilijna opowieść” przypomniały zebranym, że Jezus przychodzi do wszystkich ludzi na wszystkich kontynentach świata. Przychodzi do tych najmniejszych i do tych największych, starszych, schorowanych, samotnych, do ludzi prostych, bogatych i biednych. Wszystkim niesie miłość, radość i nadzieję. Dziś czeka na każdego człowieka w kościele – „swojej betlejemskiej stajence”.
Następnie zabrał głos Pan Wojciech Klepacki – wójt Gminy Wodynie. Podziękował młodym artystom za ich występy i złożył świąteczne życzenia wszystkim zebranym. Życzenia świąteczne złożyła również Pani dyrektor szkoły – Wiesława Rolewicz.
Jasełka zostały przygotowane pod kierunkiem pań: Marianny Żbik, Katarzyny Rosada i Agnieszki Olszewskiej, która zadbała o świąteczną dekorację.
Po części oficjalnej odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem zaproszonych gości i wszystkich pracowników szkoły. Były więc osobiste życzenia, dzielenie się opłatkiem i wspólne rozmowy. Spotkanie odbyło się w atmosferze bardzo rodzinnej przy wspólnym wigilijnym poczęstunku.
M.Żbik

 

Komentowanie zostało zablokowane.