Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Tego jeszcze nie było! Nasi uczniowie w telewizji!

Wczesnym rankiem 1 października 2016 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Wolińskiej wyruszyli  „na podbój  telewizji polskiej” w Warszawie. Ojej! Co to będzie? Światła, kamery, znani aktorzy i co jeszcze? Wszyscy byliśmy ciekawi jak to wygląda od środka. I szok. Kiedy dojechaliśmy na Woronicza, bo tam ma swoją siedzibę Telewizja Polska, ujrzeliśmy ogromny gmach o bliżej nieokreślonym kształcie, no i oczywiście jak przystało na telewizję wielkie anteny.
Pani opiekunka naszej grupy oprowadziła nas po telewizyjnych kuluarach dostępnych dla zwiedzających. Zobaczyliśmy studio, gdzie nagrywane są różne programy. Były takie inne niż w „telewizyjnym szkiełku”. Ale prawdziwe.
Ciągle jednak z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie nagrania. I stało się. Zostaliśmy zaproszeni do studia, gdzie miał być nagrywany program edukacyjny z naszym udziałem. Najpierw odpowiednie usadzanie, a to ze względu na wzrost, a to ze względu na kolor ubrania. Gdy strona techniczna była już idealna, rozpoczęto prace związane z przygotowaniem widowni do nagrywania scen. Były śpiewy, gromkie brawa. I to wszystko aż po kilka razy.  Kiedy w ocenie reżysera byliśmy już „dobrzy” na scenę wkroczył pan Petersburski z dziećmi biorącymi udział w programie. I zaczęła się żmudna praca nad realizacją programu „Petersburski Music Show”, powtórki bez końca, czyli tak zwane „dubelki”  i tak przez ponad 5 godzin z niewielkimi przerwami. Byliśmy wykończeni. A tu ciągle coś nowego się działo.
Gościem specjalnym tego wydania programu był p. Mariusz Totoszko – wokalista, instrumentalista, a także ambasador ekologicznej akcji „Zbieraj z klasą”. W części „Ploteczki z innej beczki”  gościem była  p. Agata Harz, która opowiadała o technice wydobywania głosu zwanej białym śpiewem. Na scenie talentów wystąpiła jedenastoletnia Daria Domitrz. W części zwanej „Instrumentalni” poznaliśmy egzotyczną, bo pochodzącą aż z Indonezji grupę instrumentów o nazwie gamelan. W Polsce na takim nietuzinkowym instrumencie gra tylko jeden Zespół, którego mieliśmy przyjemność usłyszeć. Byliśmy pod wrażeniem  samego instrumentu i muzyki jaka została nam zaprezentowana. W „Co słychać?”  przysłuchiwaliśmy się rozmowie na temat Antonio Stradivariego, wybitnego włoskiego lutnika, którego instrumenty uznawane są za jedne z najlepszych na przestrzeni wieków.
Na zakończenie programu do finałowej piosenki  zatańczyły dzieci z  formacji  HAND TO HAND  z Warszawy. A po ich występie wreszcie usłyszeliśmy upragnione słowa: Koniec nagrania. Dziękujemy!.  Ulżyło nam wszystkim. Jeszcze tylko spacer do nowej części gmachu telewizji, gdzie między innymi nagrywane jest „Pytanie na śniadanie” i możemy wracać.
Premierowe wydanie programu „Petersburski Music Show”, w nagraniu którego braliśmy udział będzie można obejrzeć w sobotę 15 października 2016 roku o godz. 15:20  na kanale ABC TVP. Powtórkę tego programu będzie można zobaczyć w niedzielę, 23 października, o godz.15.20.
Zapraszamy!. Mam tylko nadzieję, że wpadek nie będzie.
oprac. p. Marianna Żbik

Komentowanie zostało zablokowane.