Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

WYBIERAM SZKOŁĘ – WYBIERAM ZAWÓD

       W dniu 24 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy VII i VIII, już po raz trzeci  w bieżącym roku szkolnym,  uczestniczyli w warsztatach z doradztwa zawodowego. Pierwsze takie warsztaty odbyły się w listopadzie  2018 r., a drugie w lutym 2019 r. Dwa spotkania przeprowadzone zostały przez  pracowników Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Siedlcach i jedno przez  pracownika PPP w Stoku Lackim.
  Warsztaty  miały na celu zainspirować uczniów klasy VIII  do świadomego wyboru  szkoły średniej  i dalszej drogi kształcenia oraz zachęcić ich młodszych kolegów, uczniów klasy VII, do próby zastanowienia się nad dalszą edukacją. Tematyka  szkoleń dotyczyła przede wszystkim wyboru odpowiedniej ścieżki edukacyjno-zawodowej, prezentacji ofert siedleckich szkół średnich. Uczniowie zapoznali się z propozycjami zawodów szkół branżowych i techników, profilami oferowanymi przez licea oraz wymogami rekrutacyjnymi. Wykonywali testy preferencji zawodowych, które określają obszar  zainteresowań. Zwrócona została im uwaga na aspekt zdrowotny w wyborze zawodu, jak również na oczekiwania i cele zawodowe oraz życiowe.
      W związku z tym, że spotkania odbywały się w sposób cykliczny ósmoklasiści  mogli korygować wybory, lepiej poznać swoje mocne strony, przedyskutować zaistniałe wątpliwości. Bo chociaż dzisiejszy rynek pracy sprzyja pracownikowi, to tylko osoby o konkretnych kwalifikacjach i predyspozycjach  mogą być konkurencyjne i świadomie się po nim poruszać.

 

 

Komentowanie zostało zablokowane.