Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

wycieczka do Siedlec

W dniu 7 lutego 2018 roku uczniowie z klas IV-VII wyjechali na wycieczkę szkolną do Siedlec. W programie mieliśmy lodowisko i kino. Było to wielkie wyzwanie, gdyż na płycie lodu niektórzy z nas byli po raz pierwszy. Nie obyło się więc bez upadków, lecz i tak dobrze jeździliśmy.
Po wrażeniach związanych z jazdą na łyżwach pojechaliśmy na bardzo pouczający film pt. Cudowny chłopak. Opowiadał on historię chłopca Auggiego, który od urodzenia miał zniekształconą twarz. Do 10. roku życia był uczony w domu przez mamę. Rodzice postanowili w końcu, wysłać go do zwyczajnej szkoły. Na początku w szkole było mu trudno, wszyscy się z niego wyśmiewali i nie miał kolegów. Tylko z jeden z chłopców zaprzyjaźnił się z nim, później była też koleżanka. Kiedy pod koniec roku szkolnego wyjechał na obóz, pojechał tylko dwojgiem przyjaciół. Wrócił mając na swoim koncie zaliczoną pierwszą bójkę i z nowymi kolegami. Koniec roku szkolnego okazał się dla niego niesamowity. Otrzymał, swoim rodzaju najlepszą nagrodę, owacje na stojąco.
Film był wzruszający i niejednemu z nas „dał do myślenia”. Uważam, że warto było go obejrzeć. Po filmie, późnym wieczorem, wróciliśmy do szkoły. Ten popołudniowy wyjazd bardzo nam się podobał i mamy nadzieję, że takich wypadów będzie więcej.
Grzegorz Kublik kl. VII

 

Komentowanie zostało zablokowane.