Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Wycieczka klas 4-8

        13 marca 2019 uczniowie kl. IV- VIII wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Archiwum Państwowego z siedzibą w Siedlcach. Jej celem było poznanie Archiwum, jego zasobu oraz pracy archiwisty. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia magazynów archiwalnych, zbiorów oraz wyszukania informacji o polskich kryptologach. Marian Rejewski, Jerzy Różycki i Henryk Zygalski  to współautorzy złamania kodu niemieckiej maszyny szyfrującej „Enigma”
W ramach zajęć uczestnicy obejrzeli magazyn, w którym składowane są jednostki archiwalne. Pracownicy archiwum przedstawili w pracowni konserwacji oraz digitalizacji, jakie starania czyni się, aby zapobiec zniszczeniu dokumentów.
Wycieczka do Archiwum to jedna z form przekazywania wiedzy historycznej oraz odkrywania informacji, która daje uczniom możliwość lepszego zapamiętania treści historycznych.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w  Parku Trampolin JumpOut. Uczniowie w strojach sportowych uzupełnionych o specjalne skarpetki, rozpoczęli wizytę  profesjonalną rozgrzewką z instruktorem. Wszyscy z radością skakali na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami, zwinnościowy tor przeszkód oraz rzuty do kosza po odbiciu z trampoliny.
Dodatkową atrakcją wycieczki był pobyt w Galerii Siedlce, gdzie  udaliśmy się na projekcję filmu pt.: „Chłopiec z burzy”. Jest to ekranizacja jednej z  najpiękniejszych powieści dla młodych widzów. „Chłopiec z burzy” to zabawna, wzruszająca i mądra opowieść o niezwykłej przyjaźni, która daje siłę na całe życie.
W doskonałych humorach, wróciliśmy do szkoły.
/M. Świętochowska/
Relacja ucznia (praca wyłoniona w konkursie międzyklasowym na najlepszą relację z wycieczki)
Wycieczka do Siedlec
      13 marca 2019 r., w środę, uczniowie klas IV-VIII wybrali się na wycieczkę do Siedlec. Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Archiwum Państwowym. Tam  obejrzeliśmy wystawę archiwalną „Siedlce i region u progu Niepodległości”. W ramach lekcji archiwalnej wzięliśmy udział w zajęciach dotyczących dokumentów oraz zwiedziliśmy magazyn akt i pracownię odnawiania dokumentów.
      Drugim punktem wycieczki był Park Trampolin JUMPOUT. Każdy mógł w nim skorzystać z atrakcji takich jak: trampoliny, basen gąbek, ścianka wspinaczkowa. Po wyczynach fizycznych mieliśmy chwilę na posiłek.  Następnie udaliśmy się do kina na film „Chłopiec z burzy”. Film opowiadał wzruszającą historię chłopca, który uratował pelikany przed kłusownikami. Karmił je i opiekował się nimi. Po projekcji filmu mogliśmy zwiedzić kino od kulis  i zobaczyć w  jaki sposób wyświetlane są filmy.
Wycieczka była naprawdę udana, poszerzyła nasze wiadomości i rozruszała nas po zimie.
                                                                                                 Konrad Karczewski klasa V

Wycieczka klas 4-8

 

Komentowanie zostało zablokowane.