Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Wyjazd edukacyjny do Warszawy

logo
Wyjazd edukacyjny do Warszawy
W ramach projektu „Szkoła Równych Szans-programy rozwojowe szkół. VI edycja”, którego realizatorem jest Szkoła Podstawowa w Rudzie Wolińskiej, dnia  6 czerwca 2017r. został zorganizowany kolejny wyjazd edukacyjny do Warszawy.
           Tym razem na wycieczkę pojechali uczniowie klas I-IV, którzy sumiennie przez cały rok szkolny uczestniczyli w pozalekcyjnych zajęciach przyrodniczych i matematycznych. Na wycieczkę autokarem spod budynku  szkoły wyruszyliśmy o godzinie 7:00 i  po dwóch godzinach jazdy byliśmy już w stolicy.
Naszą przygodę w Warszawie rozpoczęliśmy od spaceru po Ogrodzie Zoologicznym.  Na wstępie pani przewodnik zapoznała nas z  zasadami bezpiecznego poruszania się po ogrodzie, których każdy zwiedzający powinien przestrzegać. Zwróciła uwagę, że dla własnego bezpieczeństwa nie należy podchodzić zbyt blisko krat, nie wkładać rąk między kraty, nie śmiać się głośno i nie nawoływać zwierząt, bo to je płoszy. Zakazane jest również karmienie i głaskanie zwierząt zamieszkujących w Ogrodzie.
Zwierzęta tam żyjące wywarły na dzieciach ogromne wrażenia. Zwiedzającym najbardziej  podobały się małpy,  foki no i oczywiście lwy i tygrysy, które w całej okazałości wylegiwały się na skałach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również kolorowe ryby, olbrzymie słonie, hipopotamy i chlipiące jednym okiem krokodyle z ogromnymi zębami na wierzchu.
            Następnie autokarem udaliśmy się do Łazienek Królewskich. To miejsce zachwyciło nas zwłaszcza swoją bogatą fauną i florą. Obserwowaliśmy pawie, dokarmialiśmy kaczki, a wiewiórki były tak odważne, że podchodziły bardzo blisko nas. Po krótkim spacerze po ogrodzie łazienkowskim przeszliśmy do  Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, gdzie zorganizowano dla nas zajęcia warsztatowe pt. „Dziękuję Ci koniu”. Od pani przewodnik dowiedzieliśmy się, za co powinniśmy dziękować koniom, jak należy dbać o konie, jak nazywają się przedmioty, które służą do pielęgnacji koni itp. Zbiory Muzeum liczą ponad 10 tysięcy eksponatów i są podzielone pomiędzy trzy działy merytoryczne: dział przyrodniczo- łowiecki, dział sztuki i dział hipologii.
 Zmęczeni i bardzo głodni wyruszyliśmy spacerkiem ulicami Warszawy na obiad w restauracji Ujazdowskiej. Po około godzinnym odpoczynku wróciliśmy ponownie do Parku Łazienkowskiego, gdzie mogliśmy podziwiać przepiękne budowle z pochodzące z XVIII wieku.  Udało nam się zwiedzić Pałac na Wyspie i poznać wiele ciekawych historii z czasów sięgających panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Pani przewodnik oprowadziła nas po niemalże wszystkich salach pałacu. Byliśmy zafascynowani przepiękną ekspozycją obrazów. Wśród wielu z nich musieliśmy odszukać portret króla, co okazało się dość łatwe, a następnie obraz najbardziej lubiany przez króla. I to już nie było takie proste. Okazało się, że jest to obraz przedstawiający kwokę z kurczętami.
Następnie skierowaliśmy się do  sypialni i garderoby króla. Bardzo nam się  podobały wystroje tych pomieszczeń, a w szczególności łóżko, na którym ku naszemu zaskoczeniu, spało się na siedząco!
Około godziny szesnastej rozpoczęły się zajęcia edukacyjne „Na tropie śladów”. Niestety ze względu na pogodę warsztaty musiały odbyć się w pomieszczeniach pałacowych. Dzieci były bardzo zainteresowane tematyką i sposobem prowadzenia zajęć. Chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez prowadzącego, uczestniczyły w licznych konkursach.
Całą powrotną drogę dzieci opowiadały sobie wrażenia z wycieczki oraz to, co im się tego dnia najbardziej podobało.
Wyjazd edukacyjny dla uczniów i opiekunów Szkoły Podstawowej w Rudzie Wolińskiej został zrealizowany w ramach projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „Szkoła Równych Szans -VI edycja” w ramach Priorytetu    X „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Edukacja ogólna i przedszkolna.
 oprac.p. Marianna Żbik
Już wkrótce więcej zdjęć z wyjazdy w zakładce Galeria. 🙂

Komentowanie zostało zablokowane.