Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Wyjazdowe zajęcia edukacyjne

31 marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły – oddział przedszkolny i klasa I- pod opieką pani Agnieszki Olszewskiej oraz pani Eweliny Soćko wyjechali do Siedlec.
            Zwiedzaliśmy Bibliotekę Główną Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego. Gromadzi ona zbiory zarówno w postaci drukowanej, jak i elektronicznej, udostępnia swoje zbiory nie tylko w czytelni, ale i poprzez sieć internetową. Są to książki, czasopisma, wydawnictwa informacyjne, komputerowe bazy danych, zbiory specjalne (płyty analogowe i CD, kasety VHS itp.). System zarządzania biblioteką umożliwia przeglądanie zbiorów on–line oraz internetową rezerwację książek, dzięki czemu można uzyskać informację o dostępności książek z dowolnego miejsca na świecie. Biblioteka Główna jest w pełni przystosowana również dla czytelników z różnymi niepełnosprawnościami. Meble biblioteczne oraz sprzęt i programy umożliwiają osobom niepełnosprawnym korzystanie ze zbiorów, wspomagają pracę czytelników z dysfunkcją wzroku. Dzieci mogły obejrzeć tutaj książki napisane systemem Braille’a.
            Po bardzo interesującej lekcji bibliotecznej udaliśmy się do pracowni zegarmistrzowskiej. Panowie opowiedzieli nam o swojej pracy, następnie pokazali przyrządy konieczne do naprawy zegarków. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały zegarki, które się tam znajdowały. Największy entuzjazm wzbudziły wśród maluchów nowoczesne zegarki noszone na ręku. Co niektórzy uczniowie oczywiście zapowiedzieli ich zakup w najbliższym czasie…
            Po kolejnym nowym doświadczeniu udaliśmy się do Muzeum Regionalnego na warsztaty pisankarskie – naukę wykonywania pisanek – „pisania” woskiem. Pani prowadząca zajęcia na wstępie przybliżyła dzieciom tradycje wielkanocne. Pokazała i omówiła, czym różni się pisanka od kraszanki. Następnie  zapoznała je z techniką batikową, jaką można zastosować przy wykonywaniu pisanek. Uczniowie malowali wzory rozgrzanym woskiem na jajkach. Pani wkładała je do barwionej wody. W ten oto sposób powstały piękne pisanki.
            Pełni nowych wiadomości i wspaniałych wrażeń wróciliśmy z pisankami do szkoły…
p.Agnieszka Olszewska
p. Ewelina Soćko

Komentowanie zostało zablokowane.