Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

,,Wyprawa – poprawa”

Pod takim hasłem, w tym roku, przebiegało największe ekologiczne przedsięwzięcie w Polsce, czyli akcja „Sprzątanie Świata”. W naszej szkole została ona przeprowadzona z niewielkim opóźnieniem, bo 30 września. Akcja miała na celu uświadomienie dzieciom, że każdy z nas jest odpowiedzialny za odpowiednie gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz czystość miejscowości, w których mieszkamy. W godzinach od 10.00 do 12. 00 uczniowie klas I –VI, wraz z nauczycielami, odpowiednio zaopatrzeni w rękawiczki, worki i kamizelki odblaskowe porządkowali najbliższą okolicę. Maluszki sprzątały teren wokół szkoły. Zaś starsi uczniowie teren wzdłuż drogi w stronę Czajkowa (klasy II i III) i Żebraka (klasy IV-VI).
Zauważyliśmy, że pobocza dróg są coraz czystsze. Najwięcej śmieci znaleźliśmy na brzegu lasu (za cmentarzem) przy drodze do Siedlec. To właśnie miejsce, jak mówili uczniowie, tzw. „dzikich wysypisk”, gdzie oprócz papierów, folii i butelek, można znaleźć nawet zużyty sprzęt elektroniczny.
Po wyczerpującej lekcji poszanowania środowiska uczniowie mogli się i posilić kiełbaskami z grilla i zrelaksować na świeżym powietrzu.
Oprac. Anna Osiak

Komentowanie zostało zablokowane.