Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Zdalna nauka w naszej szkole

      Od 24 października, społeczność naszej szkoły, stopniowo wdrażała się do trybu zdalnej nauki. Początkowo, taką formą edukacji objęci zostali uczniowie najstarszych klas, wkrótce dołączyli do nich również najmłodsi wychowankowie. Ponownie zasiedliśmy przed ekranami komputerów, tabletów i smartfonów. Stworzyliśmy zespoły na Teamsach i pracujemy, zespołowo 🙂
Tymczasem, na pustych korytarzach w budynku szkolnym mijają się nauczyciele oraz pracownicy. Całe szczęscie, że słychać jeszcze śmiech garstki dzieci z grupy przedszkolnej, którzy kontynuują naukę na miejscu, pośród swoich kolegów, razem ze swoją panią. W szkole 🙂
Cieszymy się, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele dają sobie radę z obsługą aplikacji, organizacją sprzętu, dostępem do internetu. Pomimo, iż sytuacja przypomina nam tę z wiosny, to jednak wszyscy zgodnie stwierdzają, że teraz lepiej nam się pracuje. Możemy się zobaczyć, wspólnie realizujemy program, spotykamy się na warsztatach. Nauka jest o wiele bardziej efektywna.
Mamy jednak ogromną nadzieję, że (według najnowszych zapowiedzi pana ministra Mateusza Morawieckiego) uda nam się powrócić nauki w tradysyjnej formie, w drugiej połowie stycznia.
Poniżej zamieszczamy album, przedstawiający kilka migawek z lekcji online. Dziękuję uczniom i nauczycielom, którzy podzielili się zdjęciami.
/M.Pietrasik/

Komentowanie zostało zablokowane.