Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Zdrowo i Bezpiecznie

Zdrowo i bezpiecznie – to hasła, które stały się przewodnią myślą pacy opiekuńczo-wychowawczej naszej szkoły. Wychodząc naprzeciw rozwojowi i potrzebom naszych uczniów już od września organizowane są spotkania dotyczące bezpieczeństwa nie tylko w szkole, ale również na ulicy, w domu, w czasie ferii zimowych. Ogromnym wsparciem dla nas są prelekcje, często poparte filmami edukacyjnymi, prowadzone przez przedstawicieli pionu siedleckiej policji w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, oraz spotkania z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Skórcu.
Nową tegoroczną inicjatywą było zorganizowanie Światowego Dnia Ofiar Pamięci Wypadków Drogowych mającą na celu przestrzec naszych wychowanków przed nierozsądnymi zachowaniami na drodze i podkreślić jak ważną rolę odgrywają kamizelki i prawidłowo noszone elementy odblaskowe.
Podążając dalej tematyką szeroko pojętego bezpieczeństwa – „Złapani w sieć”- to warsztaty uczące zasad bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu. Uczniowie zapoznali się z zasadą ograniczonego zaufania w stosunku do osób poznanych w sieci oraz zostali uwrażliwieni na coraz bardziej powszechne zjawisko cyberprzemocy.
„Szanuj zdrowie, ratuj życie” – to kolejne warsztaty dotyczące profilaktyki uzależnień, a także ćwiczenia praktyczne w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zgodnie z najnowszymi obowiązującymi procedurami i wytycznymi.
            Zdrowe odżywianie to najpopularniejsze zagadnienie naszych czasów. Wszyscy chcą być zdrowi i oczywiście szczupli, a statystyki alarmują o zagrożeniu otyłością wśród dzieci. Nie zgadzamy się! Chcemy zdrowe dzieci! Nasza szkoła podjęła szereg kolejnych inicjatyw jak np.: uczniowie uczestniczą w ogólnopolskich programach „Szklanka mleka”, „Owoce i warzywa w szkole”. Nie można pominąć faktu iż uczniowie klas młodszych uczestniczyli w konkursie „Po pierwsze drugie śniadanie”. Dodatkowo organizowane są dni bez słodyczy, czyli nasza nowa inicjatywa Dzień Zdrowia, kiedy każde dziecko przynosi do szkoły zdrowe drugie śniadanie i przekąski, a w sklepiku szkolnym z tej okazji asortyment jest bardzo ograniczony.
p. Katarzyna Rosada

Komentowanie zostało zablokowane.